Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gamechanger w Modlinie

Lotnictwo cywilne, 13 września 2021

Pierwszy samolot Boeing 737-8200 Gamechanger w barwach Buzz wylądował 9 września na lotnisku Warszawa-Modlin. Przewoźnik odbierze w tym roku jeszcze 8 samolotów tego modelu, które będą stacjonowały w portach Warszawa-Modlin, Kraków i Wrocław.

Powitanie salutem wodnym pierwszego w Polsce Gamechangera / Zdjęcia: Port lotniczy Warszawa-Modlin

Cieszymy się z otrzymania nowego samolotu Gamechanger prosto z zakładów Boeinga w Seattle. Jest to pierwszy tego typu samolot w Polsce i jeden z 8, które wejdą do naszej floty do końca tego roku. Wszystkie nowe samoloty trafią do polskich baz w portach lotniczych Warszawa-Modlin, Kraków i Wrocław. Buzz jest zaangażowany w odbudowę ruchu lotniczego oraz turystyki w Polsce. Dysponujemy obecnie 47 samolotami łącznie, z których 27 na stałe bazuje i operuje z polskich lotnisk, w tym: Krakowa, Wrocławia, Warszawy-Modlina, Katowic, Poznania i Gdańska. Nowe samoloty 737-8200 to ponad 200 nowych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego w Polsce. Obecnie w grupie Ryanair w Polsce zatrudnienie znajduje ponad 1600 wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tym: załogi lotnicze, inżynierowie, specjaliści IT oraz personel obsługi naziemnej. Nowe samoloty zapewnią więcej połączeń i turystów w Polsce, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa oraz emisji CO2 i hałasu. Nie możemy się doczekać powiększenia naszej obecnej floty o kolejne Boeingi 737-8200 Gamechanger – powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – linii wchodzącej w skład grupy Ryanair (Pierwszy Gamechanger dla Malta Air , 2021-07-28).

Lotnisko Warszawa-Modlin jest pierwszym lotniskiem w Polsce, na którym wylądował Boeing 737-8200 Gamechanger w barwach Buzz. Decyzja o zbazowaniu pierwszego z ośmiu Gamechanger’ów na naszym lotnisku to doskonała wiadomość dla naszych pasażerów, którzy będą mogli odbywać tanie podróże lotnicze na pokładzie jednego z najnowocześniejszych samolotów na świecie. Dla naszego portu, który podejmuje wiele działań i inicjatyw, aby być przyjaznym środowisku nie bez znaczenia jest fakt proekologicznego rozwoju floty Ryanair, która będzie wykonywać operacje z naszego lotniska, emitując przy tym o ponad 40% mniej hałasu w stosunku do dotychczas operujących maszyn. Dzięki temu nasza działalność będzie bardziej przyjazna środowisku naturalnemu – dodał Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin (8 nowych tras z Polski, 2021-08-16).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.