Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Emirates w VR

Lotnictwo cywilne, 14 września 2021

Linie Emirates umożliwiają zwiedzenie prywatnych, w pełni zamkniętych kabin pierwszej klasy, odwiedzenie salonu na pokładzie A380 lub zapoznanie się ze swoim miejscem podczas nachodzącego lotu – wszystko to dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości (ang. VR).

W przyszłości Emirates zamierzają zaoferować klientom możliwość odkrywania miejsc docelowych, wyboru kabiny oraz rezerwacji i płatności za lot Emirates z poziomu aplikacji Emirates Oculus VR / Zdjęcie: Emirates

Z opcji tej można skorzystać na emirates.com, za pośrednictwem aplikacji Emirates, a teraz także w sklepie Oculus, dla użytkowników Oculus Rift. Linie Emirates zrobiły kolejny krok w realizacji swoich ambicji, aby dotrzeć do odbiorców na całym świecie i zaprosić ich do doświadczania najnowocześniejszej technologii wirtualnej rzeczywistości.

Emirates dążą do zapewnienia klientom innowacyjnych i wyjątkowych doświadczeń na pokładzie, na ziemi i w przestrzeni cyfrowej. W 2018 byliśmy pierwszymi na świecie liniami lotniczymi, które wprowadzały zaawansowaną technologię web VR na naszych platformach cyfrowych, oferując naszym klientom możliwość doświadczenia ofert Emirates, które czekały na nich przed wejściem na pokład. Kontynuowaliśmy nasze działania, by być pierwszą linią lotniczą, która uruchomi pełnoprawną aplikację Oculus VR – powiedział Boutros Boutros, starszy wiceprezes Emirates ds. komunikacji korporacyjnej, marketingu i marki.

Ta inicjatywa rozszerza nasz globalny zasięg i zdolność do nawiązywania kontaktu z naszymi odbiorcami na różnych platformach cyfrowych. Jest to również szczególnie istotne w tej chwili, ponieważ wiele osób nie podróżowało przez jakiś czas z powodu pandemii, a część z nich szuka inspiracji, bada i odkrywa na nowo udogodnienia podczas lotu – dodał Boutros Boutros.

Dzięki współpracy z Renacen i za pomocą hotspotów nawigacyjnych pasażerowie Emirates mogą poruszać się po kabinach klasy ekonomicznej, biznesowej i pierwszej, odnaleźć swoje miejsca, odwiedzić salon pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładzie A380. Emirates pracują obecnie nad zaktualizowaną wersją obejmującą kabinę Premium Economy i najnowsze wnętrza A380. W przyszłości Emirates zamierzają zaoferować klientom możliwość odkrywania miejsc docelowych, wyboru kabiny oraz rezerwacji i płatności za lot Emirates z poziomu aplikacji Emirates Oculus VR.

Aplikacja Emirates Oculus VR w sklepie Oculus oferuje użytkownikom dokładne, naturalnej wielkości i interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie A380 i Boeinga 777-300ER. Użytkownicy mogą np. odbierać przedmioty z poczekalni pokładowej, włączać prysznic w Shower Spa lub zamykać za sobą drzwi do prywatnej kabiny. Mogą nawet odwiedzić kabinę załogi.

Natomiast na komputerach, urządzeniach mobilnych lub w aplikacji na iOS i Androida można obejrzeć obraz 3D, web VR i 360-stopniowy widok wnętrza kabin Boeinga 777 i A380 (wszystkie 20 różnych konfiguracji we flocie). Pasażerowie mogą obejrzeć swoje miejsca przed dokonaniem odprawy online dzięki trójwymiarowej mapie miejsc. Narzędzie umożliwia także rezerwację preferowanych miejsc w 3D (Sukces Emirates w ruchu międzynarodowym , 2021-09-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.