Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dodatkowe pakiety M-SHORAD

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 września 2021

Leonardo DRS otrzymało zamówienie na kolejną partię zestawów wyposażenia (MEP) dla systemów przeciwlotniczych Maneuver Short Range Air Defense (M-SHORAD) dla US Army. Obejmuje ono dostawę 59 zestawów o wartości 204 mln USD.

Plany US Army zakładają pozyskanie łącznie 144 zestawów M-SHORAD / Ilustracja: Leonardo DRS

Jest to już drugie zamówienie na wyposażenie systemów M-SHORAD. Wcześniej zamówiono 28 MEP, których dostawy zakończą się na początku 2022. Tak szybka realizacja dostaw jest możliwa dzięki udanemu i szybkiemu procesowi prototypownia, które owocowało m.in. rozmieszczeniem czterech zestawów M-SHORAD w Europie. Znalazły się w pododdziałach US Army stacjonujących w Niemczech.

Leonardo DRS jest integratorem pakietów MEP, które następnie są dostarczane GDLS, który montuje je na transporterach Stryker. MEP stosowany w M-SHORAD Inc. 1 składa się z wieży bezzałogowej RiwP. Jest ona uzbrojona w 30-mm armatę automatyczną XM914E1, sprzężony 7,62-mm km M240, poczwórną wyrzutnię pocisków Stinger i podwójną wyrzutnię pocisków Hellfire. Na wieży znajduje się również głowica optoelektroniczna MX-GCS. Ponadto w ramach MEP stosowany jest zestaw czterech radarów MHR i system IFF (Próby prototypu DE M-SHORAD, 2021-08-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.