Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DSEI 2021: Boxer z moździerzem

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 września 2021

Spółka Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) podczas targów DSEI 2021 ujawniła demonstrator transportera GTK Boxer z modułem wyposażonym w moździerz. Jest to kolejny artyleryjski wariant Boxera zdolny do prowadzenia ognia pośredniego. Wcześniej opracowany został Boxer RCH 155 z haubicą kal. 155 mm.

Prototypowy moduł z moździerzem został opracowany i zbudowany w Wielkiej Brytanii. W jego przygotowanie zaangażowano specjalistów i inżynierów z zakładów RBSL w Telford. System ten ma być oferowany również odbiorcom eksportowym.

Pojawienie się Boxera z moździerzem może stanowić atrakcyjną propozycję dla dotychczasowych użytkowników tych pojazdów / Zdjęcie i ilustracja: RBSL

W module zastosowano półautomatyczny moździerz MWS81 kal. 81 mm, który nie wymaga wielu operacji mechanicznych. Może on strzelać granatami odłamkowo-burzącymi, dymnymi, świetlnymi, a także innymi rodzajami amunicji tego kalibru. Proces celowania z moździerzem jest w pełni zautomatyzowany. Możliwe jest stosowanie cyfrowych systemów kierowania ogniem, również od innych producentów (Produkcja podzespołów Boxera w Stockport, 2021-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.