Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja podzespołów Boxera w Stockport

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 lipca 2021

W zakładach WFEL w Stockport w Anglii rozpoczęła się produkcja podzespołów do transporterów opancerzonych Boxer w ramach programu Mechanised Infantry Vehicle (MIV).  Poza produkcją na rzecz British Army zakłady te zostały włączone w łańcuch dostaw transporterów Boxer dla odbiorców z innych państw.

Produkcja podzespołów na potrzeby MIV w Stockport zapewni 120 miejsc pracy / Zdjęcie: WFEL

Według komunikatu WFEL jest to historyczny krok dla przemysłu zbrojeniowego w Wielkiej Brytanii. Produkcja podzespołów kto Boxer rozpoczęła się kilka tygodni temu. Zakłady WFEL w Stockport powstały w ramach transferu technologii produkcji transporterów opancerzonych. Brytyjscy spawacze w tym celu odbyli roczne oddelegowanie do zakładów KMW w Hamburgu produkujących Boxery.

Niedawno w Niemczech rozpoczęła się produkcja pierwszej transzy zamówionych przez Londyn transporterów. Część komponentów do nich dostarczą zakłady w Stockport. Zakłada się, że większość produkcji brytyjskich Boxerów przeniesiona zostanie na wyspy w 2023. Realizacja programu MIV zapewni w Wielkiej Brytanii 1000 miejsc pracy, w tym 120 w Stockport (Początek produkcji brytyjskich Boxerów, 2021-06-08).

Wielka Brytania w pierwszym etapie programu MIV pozyska ponad 500 transporterów w kilku odmianach. Wartość przedsięwzięcia wynosi 2,3 mld GBP. Pierwsze nowo wyprodukowane pojazdy trafią w ręce żołnierzy British Army pod koniec 2022.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.