Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finalne zamówienie na M-ATV?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 13 października 2009

Oshkosh Defense oraz dowództwo wojsk pancernych i samochodowych US Army (TACOM) podpisały wczoraj porozumienie o dostawie kolejnych 923 samochodów patrolowych M-ATV, zwiększając portfel zamówień do 5219 egz.

Pierwszy M-ATV na lotnisku w Kabulu. Oshkosh zapewnia realizację wyjątkowo ekspresowej transakcji: wyprodukuje ponad 5300 pojazdów w 6 miesięcy. Prawie 15-tonowe samochody, przeznaczone dla 5 żołnierzy, już zaczęły być dostarczane do Afganistanu, na pokładach ciężkich, transportowych C-17 Globemaster III / Zdjęcie: USAF

Przypomnijmy, że M-ATV zwyciężył 30 czerwca bieżącego roku w przetargu na nowe, lżejsze i bardziej mobilne samochody patrolowe, pokonując 5 innych konstrukcji (zobacz: M-ATV dla Oshkosha). Dzień później Pentagon zawarł z producentem umowę na dostawy 2244 pojazdów o wartości 1,06 mld USD. Pierwsze wozy trafiły do jednostek US Army 2 tygodnie temu, zaledwie 3 miesiące po podpisaniu kontraktu (zobacz: M-ATV w Afganistanie).

Od tego czasu TACOM podpisywał z Oshkosh Defense kolejne zamówienia, zwiększając portfel zamówień do prawie 4300 wozów. Docelowo Pentagon planował pozyskanie 5244 samochodów, z czego 2598 dla US Army, 1565 Marine Corps, 643 formacji specjalnych, 280 USAF i 65 US Navy. Pozostałe miały być wykorzystane w procesie badań.

Wczorajsze zamówienie w zasadzie kończy proces zakupu M-ATV. 923 pojazdy będą kosztować 408,5 mln USD. Oznacza to, że do tej pory zamówiono łącznie 5219 samochodów patrolowych (zaledwie o 25 mniej, niż planowano), wartych 2,76 mld USD.

Wszystkie powinny zostać dostarczone do końca marca 2010. Przedstawiciele Oshkosh Defense zapewniają, że zdołają zrealizować ten warunek i już wkrótce zakłady osiągną planowaną produkcję ok. tysiąca M-ATV miesięcznie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.