Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie zakładu produkcji broni hipersonicznej w USA

Przemysł zbrojeniowy, 05 października 2021

Lockheed Martin otworzył zakład w Courtland w stanie Alabama, który będzie produkował broń hipersoniczną. Jest to kolejny krok milowy w rozwoju oferty koncernu, jak też w realizacji programów tego rodzaju uzbrojenia w USA.

Nowo otworzony MAB 4 ma powierzchnię 6038 m² / Zdjęcie: Lockheed Martin

Utworzenie placówki jest przejawem inicjatywy Lockheed Martina w utworzenie z północnej Alabamy centrum programów hipersonicznych. Zakład, nazwany Hypersonic Missile Assembly Building 4 (MAB 4), ma w swojej działalności w znacznym stopniu używać rozwiązań cyfrowych zwiększających zdolności produkcyjne. W MAB 4 znajdzie zatrudnienie 70 pracowników. Jest to już druga placówka utworzona w tej lokalizacji.

Wśród wyposażenia zakładów znajdą się m.in. zrobotyzowana ochrona termiczna, narzędzia dynamometryczne i sprzęt do szkolenia w ramach mieszanej rzeczywistości i prowadzenia wirtualnych przeglądów. Na początku 2022 oprzyrządowanie zostanie wpięte w ramach programu Intelligent Factory Network w cyfrową sieć kontroli i zarządzania operacjami realizowanymi przez koncern.

MAB 4 przyczyni się do przyspieszenia dostaw przyszłych systemów uzbrojenia, nad którymi obecnie prowadzone są prace. Na potrzeby wszystkich rodzajów sił zbrojnych USA Lockheed realizuje programy broni hipersonicznej, takie jak Conventional Prompt Strike, Long-Range Hypersonic Weapon i Air-Launched Rapid Response Weapon (Hiperdźwiękowa pogoń USA za ChRL i FR, 2021-07-06, Kolejny nieudany test AGM-183, 2021-07-30).

Nie jest to pierwsza inwestycja Lockheed Martina w Alabamie. W ciągu 2 ostatnich lat do wcześniej istniejących instalacji doszło kolejne 10 869 m² powierzchni produkcyjnej. Łącznie w całym stanie koncern zatrudnia 2600 pracowników.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.