Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AUSA 2021: Wyrzutnia MCL amunicji Hero

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 października 2021

W czasie wystawy AUSA 2021 izraelska Uvision prezentuje nowo opracowaną wyrzutnię modułową Multi-Canister Launcher (MCL) dla amunicji krążącej Hero. Zastosowanie MCL ma zwiększyć elastyczność w używaniu amunicji krążącej.

Wyrzutnia MCL zamontowana na transporterze LAV / Zdjęcie: UVision

Modułowość wyrzutni umożliwia jednoczesne stosowanie kilku odmian amunicji krążącej Hero, a także zamontowanie jej na różnego rodzaju nośnikach. Wyrzutnia mieści amunicję krążącą od najmniejszych Hero-30 o masie 3 kg do większych Hero-400 o masie 40 kg. Zastosowanie tego typu amunicji zapewnia zarówno rozpoznanie, obserwację i lokalizację celów, jak też ich rażenie na dystansach przekraczających 75 km.

Amunicja jest przechowywana w szczelnych modułach umożliwiających jej przechowywanie, transport i wystrzeliwanie. MCL może być montowana na pojazdach opancerzonych, a także na małych, średnich i dużych jednostkach nawodnych – zarówno załogowych jak i autonomicznych.

Amunicja Hero i wyrzutnie MCL są już dobrze znane na rynku amerykańskim. W czerwcu br. USMC zamówił partię Hero-120 i wyrzutni. Trafią one na transportery LAV-M, pojazdy taktyczne JLTV i nawodne bezzałogowce LRUSV. Zakup jest realizowany w ramach programu Organic Precision Fire Mounted (OPF-M, USMC zamawia Hero-120, 2021-06-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.