Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ALC zamawia 111 Airbusów

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 16 listopada 2021

Podczas Dubai Airshow spółka Air Lease Corporation (ALC) podpisała list intencyjny dotyczący zakupu 111 samolotów Airbusa, w tym pasażerskich: 25 A220-300, 55 A321neo, 20 A321XLR, 4 A330neo i 7 towarowych A350F. Zamówienie, które zostanie sfinalizowane w nadchodzących miesiącach, czyni spółkę z Los Angeles jednym z największych klientów i leasingodawców Airbusa, posiadającego największy portfelem zamówień na samoloty A220.

Założona w 2010 ALC zamówiła do tej pory łącznie 496 Airbusów / Ilustracja: Airbus

Dzięki kolejnemu zamówieniu ALC i Airbus uruchamiają inicjatywę funduszu ESG, przyczyniającą się do inwestycji w projekty zrównoważonego rozwoju lotnictwa, które w przyszłości zostaną otwarte dla wielu interesariuszy ze środowiska zajmującego się leasingiem i finansowaniem zakupu samolotów i nie tylko (ITA stawia na Airbusy , 2021-10-01, Allegiant wydzierżawią A320, 2021-07-29, MAKS 2021: Azimut wydzierżawią A220 , 2021-07-23).

Ogłoszenie o nowym zamówieniu jest zwieńczeniem wielu miesięcy ciężkiej pracy i zaangażowania przedstawicieli obu przedsiębiorstw w optymalizację wielkości i zakresu tej dużej transakcji w związku z szybko rosnącym globalnym zapotrzebowaniem linii lotniczych na modernizację ich flot poprzez leasing za pośrednictwem ALC. Po długich i szczegółowych konsultacjach z kilkudziesięcioma strategicznymi klientami lotniczymi na całym świecie skoncentrowaliśmy się na kompleksowym zamówieniu najbardziej pożądanych i poszukiwanych typów samolotów rodziny A220, A321neo, A330neo i A350. ALC jest liderem rynku w każdej z tych kategorii najnowocześniejszych produktów Airbusa. Wieloletnie zamówienie na nowe samoloty pozwoli nam zwiększyć przychody i rentowność, a jednocześnie spełni wymagania naszych lotniczych klientów – powiedział Steven F. Udvar-Hazy, prezes zarządu Air Lease Corporation.

ALC była pierwszym nabywcą bardzo popularnych wersji A321LR i XLR. Teraz stajemy się leasingodawcą dla A350F i zdecydowanie największym klientem leasingowym dla A220. Chcieliśmy być pierwszymi nabywcami A321 i jesteśmy przekonani, że ponownie dokonaliśmy właściwego wyboru stawiając na A220 i A350F. Odpowiadamy na to, czego rynek będzie potrzebował w nadchodzącym okresie ożywienia. Ponadto jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do nawiązania partnerstwa na rzecz funduszu zrównoważonego rozwoju, który przyczyni się do zielonej przyszłości naszej branży – dodał Udvar-Hazy

Dzięki ważnemu zamówieniu podkreślamy zaufanie nie tylko do silnej przyszłości i rozwoju globalnego transportu lotniczego, ale także wiarę w model biznesowy ALC, w konkretne decyzje dotyczące zakupu samolotów, w tym po raz pierwszy nowego A350 Freighter. Z naszej długoterminowej perspektywy zamawianie nowych samolotów jest optymalną inwestycją kapitału wniesionego przez udziałowców. Ponadto, my i Airbus ogłaszamy niniejszym pierwszą w historii wspólną inicjatywę ESG w zamówieniach samolotów, tworząc wielomilionowy fundusz na projekty zrównoważonego rozwoju lotnictwa, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości – podkreślił John Plueger, dyrektor generalny i prezes Air Lease Corporation.

–  To ważna informacja dla Airbusa w 2021. Zamówienie ALC sygnalizuje, że wychodzimy z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki dalekowzroczności ALC umacnia swój portfel zamówień najbardziej pożądanych typów samolotów. W szczególności dostrzega ogromną wartość, jaką dla rynku cargo reprezentuje A350F. […] Doceniamy przenikliwość ALC w wyborze A350F i prześcignięciu konkurentów w złożeniu pierwszego zamówienia na A350F. Ponadto uzgodniliśmy, że nasza wizja zrównoważonego lotnictwa stanie się częścią tej umowy, gdyż jest ona dla obu stron priorytetem – podsumował Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbus i szef Airbus International.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.