Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

20 bezzałogowych M113AS4

Nowe technologie, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 listopada 2021

Australian Army (wojska lądowe Australii) odebrały już 20 transporterów opancerzonych M113AS4 w odmianie opcjonalnie załogowej (OCCV, Optionally Crewed Combat Vehicles). Za przebudowę i implementację nowych technologii zapewniających autonomiczność pojazdów odpowiada BAE Systems Australia.

 / Zdjęcie: Australian Army

Pojazdy są demonstratorami technologii, które mogą trafić na pole walki przyszłości. Są poddawane licznym testom i kierowane do udziału w ćwiczeniach wojskowych. Jak poinformował portal APDR 4 takie pojazdy niedawno uczestniczyły w ćwiczeniu Koolendong 2021, gdzie sprawdzono m.in. zdolności pojazdów autonomicznych do poruszania się w trudnych warunkach.

Cały cykl testów odbywa się przy bliskiej współpracy BAE Systems i Australian Army. Wymiana informacji na temat doświadczeń zdobytych w czasie próbnej eksploatacji  pozwoli udoskonalić technologie pojazdów autonomicznych, które mogą być kluczowe w przyszłości.

Przebudowane transportery mogą służyć zarówno jako pojazdy załogowe jak i bezzałogowe. Są wyposażone w system zarządzania pojazdem zwiększającym ich autonomiczność. Pierwsze pojazdy poddano konwersji w 2019. Kontrakt na przebudowę kolejnych 16 zawarto w ubiegłym roku. W najbliższych latach australijskie M113AS4 zostaną zastąpione  bwp wyłonionym w programie Land 400 Phase 3. Pozwoli to zwolnić flotę liczącą kilkaset transporterów do pełnienia innych zadań, w tym roli pojazdów bezzałogowych (Australijskie M113 jako bezzałogowce, 2020-08-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.