Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Powrót PLL LOT do Miami

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 10 grudnia 2021

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT znów zabrał pasażerów do Miami na Florydzie. Pierwszy rejs wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie dzisiaj, 10 grudnia 2021.

/ Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Połączenia z Warszawy do Miami będą realizowane w poniedziałki, środy i piątki. Lot potrwa ponad 11 godzin, a podróż odbędzie się na pokładzie – Boeinga 787-8 lub 787-9 Dreamliner.

Otwarcie się rynku amerykańskiego jest kluczowe dla odbudowy ruchu pasażerskiego, a sektor lotniczy to jeden z najważniejszych stymulatorów procesów gospodarczych na świecie. Dlatego cieszymy się, że nasze Dreamlinery znów mogą latać do Stanów Zjednoczonych Ameryki, wspierając tym samym międzykontynentalną mobilność pasażerów i odpowiadając na ich potrzeby – stwierdził Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Od momentu oficjalnego ogłoszenia otwarcia granic przez administrację prezydenta Bidena zanotowaliśmy kilkukrotny wzrost zainteresowania podróżami do Stanów Zjednoczonych. Obserwujemy również wzmożony ruch z USA do Polski zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na naszych pokładach łączymy Polonię z krajem – dodał Krzysztof Moczulski (LOT wraca do Kolombo, 2021-12-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.