Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z LOT-em z Pyrzowic na Kubę

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 30 listopada 2021

W sobotę, 27 listopada 2021 z międzynarodowego portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach im. Wojciecha Korfantego zainaugurowano bezpośrednie rejsy do Varadero na Kubie, realizowane raz w tygodniu przez 252-miejscowe Boeingi 787-8 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT na zlecenie biura podróży Rainbow.

 Zainaugurowane 27 listopada br. rejsy do Varadero na Kubie są już czwartym bezpośrednim dalekodystansowym połączeniem czarterowym uruchomionym z Pyrzowic w 2021 i obsługiwanym Dreamlinerami PLL LOT / Zdjęcie: Piotr Adamczyk

Varadero to już czwarte bezpośrednie dalekodystansowe połączenie czarterowe uruchomione z Pyrzowic w 2021. Na przełomie lutego i marca br. PLL LOT, także na zlecenie biura Rainbow, rozpoczęły cotygodniowe loty do Cancun w Meksyku i Puerto Platy w Dominikanie. Z kolei dla biura podróży TUI, także LOT-owskimi Dreamlinerami, wykonywane są loty do Punta Cany w Dominikanie. Kierunek ten obsługiwany jest co 10 lub `` dni.

W sezonie zima 2021/2022 z pyrzowickiego lotniska dostępnych jest aktualnie 19 połączeń czarterowych do 12 państw. Po cztery kierunki biura podróży oferują na Wyspy Kanaryjskie (Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote i Teneryfa) i do Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh i Taba), dwa do Dominikany (Puerto Plata i Punta Cana) oraz po jednym do Maroka (Agadir), Omanu (Salala), Portugalii (Madera), Kenii (Mombasa), Kuby (Varadero), Meksyku (Cancun), Tanzanii (Zanzibar), Turcji (Antalya) i Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj).

Pyrzowickie lotnisko jest liderem w segmencie przewozów czarterowych, to efekt konsekwentnej realizacji przyjętej strategii rozwoju. Od wielu lat zespół GTL tworzy w Katowicach przyjazne otoczenie m.in. do rozwoju czarterów. Ściśle współpracujemy z biurami podróży i liniami lotniczymi. Wspieramy promocję nowych kierunków, pomagamy w kwestiach operacyjnych, a co najważniejsze ciągle rozbudowujemy infrastrukturę, dzięki czemu Katowice Airport to port bez ograniczeń. W 2022 roku spodziewamy się dalszego rozwoju bezpośrednich dalekodystansowych połączeń czarterowych z naszego lotniska – powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego MPL Katowice w Pyrzowicach (Zimowy rozkład z Pyrzowic, 2021-11-01).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.