Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HİSAR-O+ na ostatniej prostej

Wojska lądowe, Obrona powietrzna, Przemysł zbrojeniowy, 03 stycznia 2022

Turcy zrealizowali ostatnie strzelanie w ramach testów akceptacyjnych systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu HİSAR-O+. Oznacza to, że w najbliższym czasie sprzęt będzie mógł wejść do eksploatacji w Türk Kara Kuvvetleri (tureckich wojskach lądowych).

W czasie ostatniego testu akceptacyjnego HİSAR-A+ zniszczył bsl lecący na dużej wysokości / Zdjęcie: SSB

Ostatniego odpalenia pocisku w ramach testów akceptacyjnych HİSAR-O+ dokonano 24 grudnia 2021 na poligonie Aksaray Atış Alanında. Pocisk zniszczył poruszający się z dużą prędkością i na dużej wysokości bezzałogowiec z napędem rakietowym.

HİSAR O+ jest efektem współpracy tureckich przedsiębiorstw z wiodącą rolą Aselsan i Roketsan. Z kolei za opracowanie głowicy bojowej odpowiadał Instytut Badań i Rozwoju Przemysłu Obronnego (SAGE) Tureckiej Rady Badań Naukowo-Technicznych (TÜBİTAK). System współdzieli wiele komponentów z HİSAR-A+ o krótszym zasięgu, co przyczyni się do uproszczenia logistyki i obniżenia kosztów eksploatacji systemów OPL.

System HİSAR O+ może zwalczać jednocześnie 9 celów w sferze 360º na dystansie 25 km i na wysokości do 10 km. Pociski są naprowadzane za pomocą głowicy termolokacyjnej. HİSAR O+ przeznaczony jest do zwalczania samolotów, śmigłowców, amunicji lotniczej, pocisków manewrujących i bezzałogowców i ma być eksploatowany przez Türk Kara Kuvvetleri na szczeblu baterii i batalionów przeciwlotniczych (Kolejny krok w modernizacji tureckiej OP, 2021-07-19, Udany test HISAR-A+, 2021-05-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.