Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

H160 dla francuskiego MSW

Transakcje, Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 11 stycznia 2022

Wczoraj, 10 stycznia 2022, francuska Direction Générale de l'Armement (DGA, Agencja ds. zamówień uzbrojenia), podpisała w imieniu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych umowę z Airbusem na zakup i obsługę 10 śmigłowców H160 w konfiguracji policyjnej, przeznaczonych dla Gendarmerie Nationale (Żandarmerii Narodowej). Zamówienie, powiązane z umową na dostawę 169 H160M dla resortu obrony, jest częścią planu Stimulus wspierającego krajowy przemysł lotniczy, ogłoszonego przez francuski rząd w 2020.

Pierwsze H160 mają zostać dostarczone Gendarmerie Nationale przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Paryżu w 2024 / Zdjęcie: SIRPA – F. Garcia

Zawarty z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych kontrakt jest ważny dla programu H160. Mamy już klientów z sektora transportu morskiego, lotnictwa prywatnego i biznesowego, oraz służb poszukiwawczo-ratowniczych. Teraz zyskaliśmy klienta reprezentującego organy porządku publicznego, co pokazuje, że H160 to naprawdę wszechstronny statek powietrzny. Opracowanie nowej konfiguracji H160 we współpracy z doświadczonym klientem, takim jak Gendarmerie Nationale, stanowi klucz do sukcesu programu – powiedział Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters.

Francja jest pierwszym krajem zamawiającym H160 dla organów ścigania. Wiropłaty H160 dla francuskich żandarmów otrzymają głowicę optoelektroniczną Safran Euroflir 410, wciągarkę i liny desantowe. Centrum dowodzenia lotnictwem Gendarmerie Nationale i Airbus Helicopters będą ściśle współpracować nad przygotowaniem systemu zarządzania misją, dostosowanego do potrzeb formacji.

Francuska Żandarmeria Narodowa eksploatuje już liczną flotę śmigłowców Airbusa z rodziny H125, H135 i H145. Oprócz ulepszonych osiągów i zaawansowanych systemów misji, H160 wprowadzi nową zdolność do transportu funkcjonariuszy francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, głównie jednostek taktycznych, takich jak grupy interwencyjne Żandarmerii Narodowej (GIGN). Pierwsze H160 zostaną dostarczone Gendarmerie Nationale przed Igrzyskami Olimpijskimi, które odbędą się w Paryżu w 2024 (DGA zamawia H160M, 2021-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.