Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brytyjska stal dla Boxerów

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, Wojska lądowe, 12 stycznia 2022

Przedsiębiorstwo MTL Advanced znajdujące się w hrabstwie South Yorkshire w Wielkiej Brytanii otrzymało zamówienie na dostawę stali pancernej przeznaczonej do produkcji kołowych transporterów Boxer dla British Army (wojsk lądowych W. Brytanii). Wieloletnia umowa podpisana z WFEL i KMW ma wartość wielu milionów funtów szterlingów.

Produkcja stali pancernej do budowy brytyjskich Boxerów pozwoli utworzyć w MTL 30 nowych miejsc pracy / Zdjęcie: KMW

Brytyjska stal pancerna posłuży do produkcji kadłubów brytyjskich Boxerów, które zostały zamówione w ramach programu Mechanised Infantry Vehicle (MIV). Zasadnicza część ich produkcji będzie się odbywać w zakładach WFEL Manufacturing Centre of Excellence w Stockport.

W ramach przygotowania do realizacji zamówienia zakłady MTL Advanced dokonały inwestycji w wysokości 2 mln GBP (10,92 mln zł). Zakupiono sprzęt, który pozwoli zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na stal pancerną. Zwiększeniu ulegnie także zatrudnienie w zakładach MTL. Jeszcze we wrześniu 2021 rozpoczęto szkolenie 12 inżynierów i spawaczy, którzy będą pracować w MTL. Realizacja najnowszego zamówienia pozwoli utworzyć nawet 30 nowych miejsc pracy. Stawianie na młody, nowo wyszkolony personel ma zaowocować korzyściami dla przedsiębiorstwa w przyszłości.

Wielka Brytania w pierwszym etapie programu MIV zamówiła ponad 500 transporterów w kilku odmianach. Wartość przedsięwzięcia wynosi 2,3 mld GBP. Pierwsze nowo wyprodukowane pojazdy trafią w ręce żołnierzy British Army pod koniec br., zaś dostawy mają potrwać 10 lat. Pierwsza partia pojazdów jest produkowana w Niemczech, pozostałe zaś powstaną już w Wielkiej Brytanii. Do wojska trafią wozy w odmianie transportera piechoty, wozu medycznego, wozu dowodzenia i innych wariantach specjalistycznych (Produkcja podzespołów Boxera w Stockport, 2021-07-12, Kamery kierowcy dla brytyjskich Boxerów, 2021-06-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.