Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowi klienci CSAT

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 13 stycznia 2022

Czech Airlines Technics (CSAT) poinformowały o podpisaniu umów na obsługę wąskokadłubowych odrzutowców pasażerskich z niemieckimi liniami lotniczymi Eurowings i ukraińskimi Bees Airline. Zgodnie z zawartymi porozumieniami CSAT prowadzą już obsługę liniową należących do Eurowings samolotów z rodziny A320ceo i A320neo, które od listopada ub. r. bazująna lotnisku im. Václava Havla w Pradze. Mają też na wezwanie wykonywać obsługę liniową Boeingów 737-800 należących do Bees Airline, które od października 2021 wykonują loty między Pragą a Odessą i Lwowem.

Przedmiotem długoterminowej umowy zawartej przez CSAT z Eurowings są obsługi liniowe trzech bazujących w Pradze samolotów z rodziny A320, a także – w zależności od potrzeb operacyjnych – samolotów z innych baz / Zdjęcie: Marcin Sigmund

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Eurowings ufają naszym doświadczonym pracownikom i że wybrały Czech Airlines Technics jako wykonawcę obsługi liniowej. Przedmiotem nowej długoterminowej umowy zawartej z Eurowings są obsługi liniowe trzech bazujących w Pradze samolotów z rodziny A320, a także – w zależności od potrzeb operacyjnych – samolotów z innych baz. Wykonywane usługi obejmują różnorodne zadania, od codziennych i cotygodniowych przeglądów po zlecane ad hoc naprawy w hangarze obsługowym lub holowanie samolotów. Cieszymy się z wysokiego profesjonalizmu Eurowings i liczymy naciekawą współpracę – skomentował prezes zarządu CSAT Pavel Haleš.

– Czech Airlines Technics ułatwiły uruchomienie działalności naszej bazy na lotnisku w Pradze.Podczas negocjacji spotkaliśmy oddany, kompetentny i zorientowany na klienta zespół.Dlatego liczymy na korzystną współpracę – powiedział wiceprezes Eurowings ds. zarządzania technicznego flotą Holger Beck.

Usługi świadczone na rzecz Bees Airline przez zespół pracowników CSAT na lotnisku w Pradze obejmują wsparcie i ewentualne naprawy przed lotami rozkładowymi. Podobne prace wykonywane są też na rzecz innych przewoźników, m.in.: EasyJet, KLM, Iberia, Aeroflot, Turkish Airlines i FlyDubai. W ubiegłym roku pracownicy CSAT wykonali łącznie 312 usług zgłoszonych w trybie na wezwanie (Współpraca CSAT i Austrian Airlines , 2021-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.