Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Udany test docelowego MPATGM

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 stycznia 2022

Indyjska Defence Research and Development Organisation (DRDO, Organizacja Rozwoju Badań Obronnych) 11 stycznia 2021 przeprowadziła udany test ppk MPATGM (Man Portable Anti-Tank Guided Missile) w docelowej konfiguracji, która ma trafić do sił zbrojnych. Rozwój tego uzbrojenia wpisuje się w założenia zakładającej samowystarczalność Indii w kluczowych obszarach gospodarki.

MPATGM przetestowano strzelając na minimalny dystans nieprzekraczający 300 m / Zdjęcie: DRDO

Test miał na celu sprawdzenie osiągów MPATGM w strzelaniu na minimalną odległość. Ppk skutecznie poraził cel potwierdzając zakładane parametry. Według komunikatu Ministerstwa Obrony Indii wszystkie założenia zostały spełnione. Wcześniej zrealizowano strzelania na maksymalny dystans, które również zakończyły się sukcesem.

MPATGM został opracowany przez DRDO we współpracy z VEM Technologies Private Limited. Jest to ppk działający w trybie wystrzel i zapomnij i mogący razić cel bezpośrednio lub z górnej półsfery (top attack). Za naprowadzanie 120-mm ppk odpowiada głowica termolokacyjna. Pocisk ma masę ok 14,5 kg i zasięg 2500 m. Zasięg minimalny to 200-300 m. Wystrzeliwany jest z przenośnej wyrzutni z celownikiem termowizyjnym. W Bhāratīyan Thalasēnā (wojskach lądowych Indii) MPATGM zastąpi przestarzałe ppk Milan i Konkurs (Pierwsze strzelanie Akash Prime, 2021-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.