Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna próba MPATGM

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 września 2019

11 września miała miejsce próba indyjskiego przeciwpancernego pocisku kierowanego MPATGM (Man-Portable Antitank Guided Missile). Odbyła się na poligonie w okolicach miasta Karnulu w stanie Andhra Pradesh.

MPATGM ma być stosunkowo tanim ppk, który zastąpi przestarzałe pociski Milan i Konkurs / Zdjęcie: DRDO

Był to już trzeci test nowego pocisku. Poprzedni miał miejsce 13 marca br. Według komunikatów opublikowanych przez indyjskie ministerstwo obrony wszystkie testy zakończyły się pełnym sukcesem. Podczas ostatniego pocisk precyzyjnie trafił w cel imitujący czołg. Pocisk odpalono z wyrzutni na trójnogu.

Prace nad MPATGM rozpoczęto w Indiach w 2005. Prowadzi je państwowa Defence Research and Development Organisation w kooperacji z VEM Technologies Private Limited. MPATGM to ppk 3. generacji klasy top attack. Jego najbliższym odpowiednikiem wydaje się być FGM-148 Javelin.

MPATGM ma zasięg na poziomie 2500 m i masę ok. 14,5 kg. Naprowadzanie odbywa się w podczerwieni. Do rażenia celów opancerzonych służy kumulacyjna głowica bojowa. MPATGM ma być lekkim środkiem przeciwpancernym przeznaczonym dla pododdziałów piechoty i pododdziałów zmechanizowanych.

Jego uzupełnieniem będzie również opracowywany w Indiach ciężki ppk Nag. Prace nad tymi pociskami trwają pomimo interwencyjnego zakupu ppk Spike w latach ubiegłych. Uważa się, że zapotrzebowanie Indii to co najmniej 68 tys. ppk różnych typów i ok. 850 wyrzutni (Ppk Nag gotowy do produkcji, 2019-08-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.