Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Maldivian zamawiają ATR

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 18 stycznia 2022

Narodowy przewoźnik Malediwów – Maldivian (dział Island Aviation Services Ltd.) złożył zamówienie na europejskie samoloty turbośmigłowe komunikacji regionalnej – 2 ATR 72-600 i jednego 42-600, napędzane silnikami PW127XT. Wszystkie samoloty zostaną dostarczone jeszcze w 2022.

ATR 72-600 i 42-600 w barwach linii Maldivian / Ilustracja: ATR

Z przyjemnością wykonujemy następny krok w naszych planach ekspansji razem z ATR. Wierzymy, że nowa generacja samolotów ATR z silnikami XT oferuje coś, czego szukaliśmy w modernizacji naszej floty, podejmując krok w kierunku zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów operacyjnych, a także zwiększając nowoczesność w kabinie i komfort pasażerów – powiedział Mohamed Mihad, dyrektor zarządzający Maldivian (Nowy silnik dla ATR, 2021-11-16).

Pomimo pandemii operatorzy patrzą w przyszłość, a niniejsza umowa jest silnym symbolem odporności sektora lotniczego. Nasze samoloty udowodniły swoją niezawodność, łącząc wyspy wielu archipelagów przez prawie cztery dekady. Witamy Maldivian jako nowego klienta i jesteśmy dumni z tego, że przyczyniamy się do modernizacji i rozbudowy flagowego przewoźnika Maledywów – stwierdził Stefano Bortoli, dyrektor wykonawczy ATR.

Maldivian obsługują obecnie rejsy krajowe oraz międzynarodowe do Bangladeszu, Indii i Tajlandii. Flota towarzystwa składa się z jednego Airbusa 321, jednego A320, 8 Bombardier Dash 8-300, pary Dash 8-200 i 11 DHC-6 Twin Otter.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.