Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa umowa WZL-2 i Lockheed Martin

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 19 stycznia 2022

Lockheed Martin rozszerzył swoją współpracę przemysłową z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy, przyznając im nową umowę na wsparcie eksplaotacji w zakresie obsługi technicznej i modyfikacji floty samolotów transportowych C-130E Hercules należących do Sił Powietrznych RP.

 C-130E Hercules Sił Powietrznych RP / Zdjęcie: Luiza Wawrzyniak-Kozera

Nowa umowa opiera się na Memorandum o Porozumieniu (MoU) podpisanym w zeszłym roku. Podkreśla zaangażowanie amerykańskiego koncernu we współpracę z polskim przemysłem w celu zapewnienia narodowych zdolności obronnych i wspierania polskiej gospodarki poprzez rozwój umiejętności i utrzymanie miejsc pracy dla polskich obywateli (Nowe szaty polskiego Herculesa, 2018-12-17).

Umowa ta wynika z podobnego zobowiązania do obsługi i wsparcia wielozadaniowych samolotów bojowych  F-16C/D Block 52+, podpisanego przez Lockheed Martin i WZL-2 w czerwcu 2021.

Nasza historia wsparcia polskiego przemysłu obejmuje wiele dziesięcioleci.  W ciągu ostatnich 10 lat Polska skorzystała z 7,3 mld zł (1,8 mld USD) inwestycji Lockheed Martin, a dziś ponad 6700 polskich miejsc pracy jest utrzymywanych dzięki naszej działalności biznesowej w kraju, w tym aż 1 600 w PZL w Mielcu – powiedział Robert Orzyłowski, dyrektor Lockheed Martin na Polskę, Europę Środkową i Wschodnią.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.