Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air France polecą do Quebeku

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 26 stycznia 2022

Od 17 maja br. Air France powiększą swoją ofertę z paryskiego lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o loty do Quebec City. Będzie to czwarta destynacja w Kanadzie, po Montrealu (do 4 lotów dziennie), Toronto (do 2 lotów dziennie) i Vancouver (1 lot dziennie).

 / Zdjęcie: Port lotniczy Quebec-Jean Lesage

Loty do portu Jean Lesage, położonego 11,1 km na południowy zachód od centrum Québecu, będą odbywały się 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Wylot z Paryża zaplanowano o 13:10, a przylot do Quebec City – o 14:40. Lot powrotny wystartuje z Quebec City o 17:00 i wyląduje w Paryżu o 05:45 rano następnego dnia. Połączenie obsługiwać będą Airbusy A330-200, zabierające na pokład 224 pasażerów w konfiguracji trzyklasowej.

Samoloty są wyposażone w pokładowe WI-FI, a ich kabiny zostały niedawno całkowicie zmodernizowane. Fotele w klasie biznes rozkładają się całkowicie na płask, tworząc łóżko o długości 2 m. Klasa ekonomiczna premium oferuje fotele w sztywnej obudowie, z oparciem odchylanym do 130°. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają do dyspozycji fotele z ergonomicznej pianki, których oparciem można odchylić do 118°. Wszystkie fotele są wyposażone w najnowszej generacji system rozrywki pokładowej z dużymi ekranami dotykowymi HD. Pasażerowie mają też do dyspozycji indywidualne gniazda USB do ładowania własnych urządzeń elektronicznych

Nowe bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryża stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty dla pasażerów Air France, którzy nadal mogą podróżować codziennie specjalnym autobusem między Montrealem (lotnisko Pierre Elliott Trudeau) a Quebec City. Usługa jest oferowana bezpłatnie, w ramach biletu Air France (Air France wracają do USA, 2021-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.