Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Argentyna zamówiła RBS-70 NG

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 08 lutego 2022

Siły zbrojne Argentyny zamówiły najnowszą wersję systemu przeciwlotniczego krótkiego zasięgu RBS 70 NG produkowanego przez Saab. Uzbrojenie będzie przeznaczone dla jednostek przeciwlotniczych Armada de la República Argentina (ARA, marynarki wojennej). Nie ujawniono wartości zamówienia, liczby zamówionych wyrzutni i pocisków.

Argentyna zostanie 5 użytkownikiem najnowszego RBS 70 NG / Zdjęcie: Armada Argentina

ARA jest użytkownikiem starszej wersji RBS 70 od 1984. Wraz z zamówieniem nowego systemu zwiększone zostaną możliwości zwalczania celów powietrznych. Umowa zakłada rozszerzenie zamówienia w przyszłości o Ejército Argentino (wojska lądowe) i Fuerza Aérea Argentina (wojska lotnicze). Oprócz wyrzutni i pocisków dostarczone zostaną też symulatory.

Argentyna stanie się 5 użytkownikiem RBS 70 NG. Systemy w najnowszej wersji zamówiły m.in. Czechy, Szwecja i Brazylia. RBS 70 NG integruje nowy, naprowadzany w wiązce lasera pocisk Bolide o zasięgu 8 km, moduł celowniczy z kamerą termowizyjną i funkcję automatycznego śledzenia celu. System może występować w wersji przenośnej, stacjonarnej i mobilnej, montowanej na pojazdach i jednostkach pływających (Czesi zamawiają RBS 70 NG, 2018-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.