Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Program fregat Hunter po SDR

Przemysł stoczniowy, Marynarka wojenna, 11 lutego 2022

Jak poinformowało BAE Systems zakończył się etap System Definition Review (SDR) w programie fregat typu Hunter na potrzeby Royal Australian Navy. Przeprowadzony przez zespoły z Australii i Wielkiej Brytanii przegląd projektu trwał rok i dotyczył sposobów jego integracji z wymogami systemu obronnego Australii.

Prace nad fregatami typu Hunter są kontynuowane mimo ujawnionych przez media niedociągnięć dotychczasowego projektu / Ilustracja: BAE Systems

W ramach SDR oceniono koncepcję okrętu i zademonstrowano w jaki sposób wymagane przez rząd Australii zdolności zostaną zaimplementowane w jednostkach. Dotyczy to m.in. systemu Aegis, interfejsów zintegrowanego systemu zarządzania walką, stacji radiolokacyjnych CEAFAR 2, czy też przenoszenia śmigłowców MH-60R. Wymienione elementy mają duży wpływ na zapewnienie odpowiednich zdolności bojowych australijskich fregat.

Był to już drugi główny przegląd dotyczący fregat typu Hunter. Wkrótce rozpocznie się kolejny etap przeglądu projektu – Preliminary Design Review – który będzie stanowił punkt odniesienia do fazy przygotowania szczegółowego projektu okrętu. Ponadto w stoczni w Osborne utworzona została utworzona pierwsza komórka odpowiedzialna za prototypowanie fregat. Prace nad programem są kontynuowane mimo ujawnionych przez media licznych niedociągnięć dotychczasowego projektu (Poważne problemy fregat Hunter, 2022-02-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.