Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wodowanie techniczne 4. PPA

Przemysł stoczniowy, Marynarka wojenna, 13 lutego 2022

Wczoraj, 12 lutego 2022 odbyło się wodowanie techniczne 4. włoskiego wielozadaniowego okrętu patrolowego PPA – Giovanni delle Bande Nere (P434, to przybrane imię słynnego włoskiego kondotiera Ludwika Medyceusza, żyjącego w l. 1498 – 1526). Wydarzenie miało miejsce w stoczni Fincantieri w Genui.

Okręt Giovanni delle Bande Nere (P434) będzie pierwszą jednostką PPA w pełnej konfiguracji wyposażenia / Zdjęcie: Fincantieri

Harmonogram zakłada przekazanie w pełni ukończonego okrętu Marina Militare (włoskiej marynarce wojennej) w 2024. Będzie to pierwszy okręt PPA zbudowany w pełnej konfiguracji wyposażenia z maksymalnym przewidzianym zestawem sensorów i systemów uzbrojenia zapewniającymi mu zdolności zbliżone do fregat. Będzie to też pierwszy okręt PPA z zestawem generatorów produkcji Isotta Fraschini Motori.

Do tej pory Włosi zamówili 7 okrętów PPA w 3 konfiguracjach. 2 w wariancie lekkim do zadań patrolowych i zdolne wyłącznie do samoobrony. 3 w wariancie lekkim+, dozbrojonym w dwa 8-komorowe zestawy wyrzutni pionowych Sylver A50 i stację radiolokacyjna Kronos pracującą w paśmie X. Zamówiono też 3 okręty w najbardziej rozbudowanym wariancie, dodatkowo wyposażone w 4 wyrzutnie pokpr Teseo, 2 potrójne wyrzutnie lekkich torped ZOP, stację radiolokacyjną Kronos pracującą z dwoma zestawami anten dzialającymi w paśmie C i X, jak też wyrzutnie celów pozornych ODLS 20 (Teseo Mk2/E dla Marina Militare , 2021-03-18, Wodowanie Francesco Morosini, 2020-05-25).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.