Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod włoską fregatę

Marynarka wojenna, 16 maja 2017

We Włoszech położono stępkę pod pierwszą z nowoczesnych fregat rakietowych przeznaczonych dla rodzimej marynarki wojennej.

Włoska stocznia Fincantierii poinformowała o osiągnięciu kolejnego etapu budowy wielozadaniowej fregaty rakietowej. Jej dostawę przewidziano na 2021 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Stępkę pod pierwszą z włoskich fregat rakietowych proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA) położono w stoczni Fincantieri zlokalizowanej w Muggiano (La Spezia) na północnym-zachodzie Włoch. Budowę okrętu zapoczątkowano w lutym (Rozpoczęto prace nad włoskim patrolowcem, 2017-02-14). Zakłada się, że jednostka zostanie przekazana Marina Militare (marynarce wojennej Włoch) w 2021.

Zgodnie z przedstawionym w 2015 planem zakupowym włoska flota pozyska w najbliższych latach co najmniej 7 wielozadaniowych fregat rakietowych proj. PPA. Wszystkie jednostki mają trafić do Marina Militare do 2026. Okręty mają charakteryzować się odmiennym uzbrojeniem, dostosowanym do przypisywanych im zadań. Jednostki będą używane do różnorodnych zadań operacyjnych, od patrolowania i ochrony wybranych akwenów, do współdziałania w ramach większych zespołów zadaniowych podczas klasycznego konfliktu zbrojnego.

Ogłoszony przed 2 laty program zakupowy włoskiej floty obejmuje też budowę nowego okrętu zaopatrzeniowego, Vulcano. W kwietniu zwodowano już dziobową część kadłuba jednostki (Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca, 2017-04-13). Marina Militare pozyska również nowoczesny śmigłowcowiec desantowy (Włochy kupią nowy okręt desantowy, 2015-07-02). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.