Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa kolejnej włoskiej fregaty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 października 2017

Włoska grupa stoczniowa Fincantieri rozpoczęła budowę kolejnej fregaty rakietowej przeznaczonej dla rodzimej marynarki wojennej.

We Włoszech rozpoczęto prace nad drugą z wielozadaniowych fregat rakietowych proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura / Zdjęcie: OCCAR

Budowę okrętu rozpoczęto we wtorek od cięcia blach. Jednostka powstaje w należącej do Fincantieri stoczni w Riva Trigoso na północnym-zachodzie kraju. Druga z fregat proj. Pattugliatore Polivalente d’Altura (PPA) ma zostać przekazana marynarce wojennej Włoch w 2022 i następnie przyjęta do służby, uzupełniając w linii pierwszą z jednostek, której konstrukcję zapoczątkowano przed kilkoma miesiącami (Stępka pod włoską fregatę, 2017-05-16).

Zgodnie z przedstawionym w 2015 planem zakupowym włoska flota pozyska w najbliższych latach co najmniej siedem wielozadaniowych fregat rakietowych proj. PPA. Wszystkie jednostki mają zostać przekazane odbiorcy do 2026. Okręty mają charakteryzować się odmiennym uzbrojeniem, dostosowanym do przypisywanych im zadań.

Ogłoszony przed dwoma laty program zakupowy włoskiej floty obejmuje też budowę nowego okrętu zaopatrzeniowego, Vulcano. W kwietniu zwodowano już dziobową część kadłuba jednostki (Postępy w budowie włoskiego zaopatrzeniowca, 2017-04-13). Marynarka wojenna Włoch pozyska również nowoczesny śmigłowcowiec desantowy (Cięcie blach pod włoski śmigłowcowiec, 2017-07-13). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.