Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa klasa ekonomiczna premium w Swiss

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 28 lutego 2022

Swiss International Air Lines zaprezentowały 24 lutego 2022 na lotnisku w Zurychu pierwszego Boeinga 777-300ER wyposażonego w fotele nowej klasy ekonomicznej Premium, która ma stanowić uzupełnienie obecnie oferowanych klas ekonomicznej, biznes i pierwszej.

W klasie ekonomicznej premium mają być oferowane 24 miejsca na pokładach wszystkich 12 należących Swiss Boeingów 777-300ER. Podróżujący klasą premium economy będą mieli do dyspozycji wysokiej jakości słuchawki redukujące hałas i 15,6-calowe ekrany umożliwiające korzystanie podczas lotu z oferty rozrywkowej i będą otrzymywać orzeźwiającego drinka powitalnego i mieć do wyboru trzy gorące posiłki / Zdjęcia: Swiss International Air Lines

Nowa klasa ma oferować pasażerom większą prywatność i wyższy komfort lotu. Będzie ona stopniowo instalowana we wszystkich 12 Boeingach 777-300ER tego przewoźnika, a podróż nią można już rezerwować. Pierwszym, który został wyposażony w miejsca pasażerskie klasy ekonomicznej premium jest samolot o znakach rejestracyjnych HB-JNH, który od początku marca ma operować na trasie Zurych – Miami.

– Nasza klasa ekonomiczna premium to najwyższej jakości produkt wyróżniający się na tle naszych międzynarodowych konkurentów. Cieszę się, że możemy teraz zaoferować naszym klientom to nowe, najlepsze w swojej klasie doświadczenie w podróżach lotniczych. Nasza klasa ekonomiczna premium powinna być szczególnie atrakcyjna dla podróżnych, którzy do tej pory latali w klasie ekonomicznej i chcieliby zwiększyć komfort oraz wygodę swojego lotu. Pomaga nam to również wzmocnić naszą pozycję przewoźnika premium na rozwijającym się rynku podróży turystycznych – powiedział dyrektor handlowy Swiss Tamur Goudarzi Pour.

Na początek nowa klasa ekonomiczna premium będzie sukcesywnie instalowana we wszystkich 12 Boeingach 777-300ER. Po Miami kolejnymi destynacjami obsługiwanymi przez wyposażone w tę klasę samoloty mają być: San Francisco (od połowy kwietnia) i São Paulo (od końca kwietnia). Od końca maja 2022 klasa ekonomiczna premium ma być dostępna na wszystkich trasach obsługiwanych należącymi do Swiss Boeingami 777-300ER. Tak zmodernizowane samoloty mają być wyposażone w 24 fotele najnowszej generacji produkowane przez ZIM. Wygodne siedzenia, obszyte tkaniną produkcji Lantal, mają konstrukcję typu hardshell, która umożliwia ich łatwe rozkładanie bez niedogodności dla pasażera z tyłu. Swiss są pierwszymi liniami lotniczymi w Grupie Lufthansa, które oferują swoim pasażerom nowo opracowane fotele w klasie ekonomicznej premium.

Podróżujący klasą ekonomicznej premium będą mieli do dyspozycji także wysokiej jakości słuchawki redukujące hałas i 15,6-calowe ekrany umożliwiające korzystanie podczas lotu z oferty rozrywkowej audio i video. Będą też otrzymywać orzeźwiającego drinka powitalnego i mieć do wyboru trzy gorące posiłki.

W celu podwyższenia komfortu podróży pasażerowie korzystający z klasy ekonomicznej premium mają też otrzymywać bezpłatne zestawy udogodnień dostarczane przez przedsiębiorstwo Skysupply. Zestawy te w innowacyjny sposób wykorzystują w swojej zawartości papier pakowy i masę papierniczą w celu zminimalizowania użycia tworzyw sztucznych.

– W Swiss kładziemy duży nacisk na to, aby cały łańcuch podróży był jak najbardziej zrównoważony, ponieważ nie chcemy być tylko przewoźnikiem premium dla naszych gości: chcemy konsekwentnie spełniać wszystkie nasze obowiązki wobec klimatu i społeczeństwa – powiedział dyrektor handlowy Swiss Tamur Goudarzi Pour.

Podróżni lecący klasą ekonomiczną premium będą mogli odprawić dwie sztuki bagażu o masie do 23 kg każda, czyli dwa razy więcej niż w przypadku bagażu rejestrowanego dostępnego w klasie ekonomicznej. Będą mogli również korzystać ze zniżek na wstęp do poczekalni Swiss Business Lounge na lotniskach w Zurychu i Genewie oraz do poczekalni przylotowej Swiss na lotnisku w Zurychu.

W fazie wdrażania nowej klasy pasażerowie będą mogli wykupić podwyższenie klasy do premium economy, jeśli będzie ona dostępna podczas ich lotu, zarówno podczas odprawy, jak i przy bramce przed odlotem (Pierwsze A320neo z Airspace dla Swiss, 2022-01-26).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.