Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AU zamówiła terminale satelitarne SHF

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 28 lutego 2022

Agencja Uzbrojenia podpisała dzisiaj, 28 lutego 2022, umowę ze spółką GISS dotyczącą dostawy 100 kompletów terminali satelitarnych SHF szczebla taktycznego w wersji przenośnej. Zostaną dostarczone wraz z wyposażeniem i pakietem szkoleniowym. Wartość transakcji to 38 mln zł.

W skład zestawu terminalu satelitarnego ManPack Cobalt wchodzi moduł zintegrowany, moduł RF, reflektor, moduł zasilania i ładowarka akumulatorów / Zdjęcie: GISS

Dostawy terminali do SZ RP zostaną zrealizowane w l. 2022-2024. Posłużą do zapewnienia niezawodnej, mobilnej i nieograniczonej terytorialnie łączności satelitarnej pododdziałów wykonujących zadania w oddaleniu od sił głównych i dowództw w działaniach na terenie kraju i poza jego granicami.

Zamówienie dotyczy najprawdopodobniej systemów ManPack Cobalt. Są one przystosowane do transportu przez jednego żołnierza i można je kompletować z antenami o średnicy: 60, 80, 100, 120 i 130 cm. W skład zestawu wchodzi moduł zintegrowany, moduł RF, reflektor, moduł zasilania i ładowarka akumulatorów. Masa zestawu z anteną o średnicy 100 cm nie przekracza 19 kg. Terminal satelitarny ManPack Cobalt może pracować w trudnych warunkach, przy wietrze wiejącym z prędkością do 40 km/h. Przystosowany jest do pracy z nadajnikami o mocy od 5 do 40 W i może działać w paśmie Ku, X i Ka (Terminale satelitarne dla wojsk specjalnych, 2016-02-29).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.