Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dania inwestuje w system szkoleniowy

Transakcje, Ćwiczenia, Przemysł zbrojeniowy, 22 marca 2022

Duńska Agencja ds. Zamówień i logistyki (FMI, Materiel- og Indkøbsstyrelse) podpisał umowę ramową z Saabem dotyczącą systemów szkolenia Live Training. Umowa o wartości ok. 550 mln DKK (ok. 350 mln PLN) będzie obowiązywać 15 lat z opcją na 5 kolejnych.

Pozyskiwany sprzęt pozwoli zwiększyć duńskie możliwości w zakresie kierowania ćwiczeniami wojsk / Zdjęcie: Saab

W ramach umowy Duńczycy będą mogli składać zamówienia na wymagany sprzęt szkoleniowy do zwiększenia możliwości Mobile Exercise Control (EXCON, kontroli przebiegu i oceny ćwiczeń), polegających na dokładnym śledzeniu ćwiczących – od szczebla pojedynczego żołnierza po całe pododdziały. Pozyskiwane systemy będą także odpowiadać za symulowanie różnych scenariuszy na polu walki i ocenę przeprowadzonych ćwiczeń.

Dzięki zastosowaniu systemów szkoleniowych Hæren (wojsk lądowych Danii) będą mogły realizować ćwiczenia wojskowe z realistycznym odwzorowaniem użycia uzbrojenia i jego wpływu na manewry wojsk. Komponenty systemu Live Training będą mogły współpracować z innymi elementami, takimi jak laserowe symulatory strzelań. Wraz ze sprzętem dostarczone zostanie wsparcie, usługi, części zamienne, naprawy i szkolenie personelu (USMC inwestuje w system szkolenia, 2022-03-12, Laserowe zestawy symulacji dla SZ RP, 2021-09-14).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.