Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci Glonass-M wrócił na Bajkonur

Astronautyka, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 listopada 2009

Trzeci satelita systemu GLONASS-M po przeglądzie i naprawie w wytwórni wrócił na kosmodrom Bajkonur.

Wszystkie trzy satelity Glonass-M miały zostać umieszczone na orbicie we wrześniu. Wobec problemów z satelitą tego typu, który został wystrzelony wcześniej, z misji zrezygnowano, a satelity przewieziono do wytwórni do przeglądu i naprawy, gdy prace brygada specjalistów skierowanych na kosmodrom nie dały pewności co do ich pełnej sprawności (3 satelity Glonass-M wróciły do producenta).

Satelity Glonass-M przewozi specjalnie przebudowany samolot Ił-62. Dziś na Bajkonur z wytwórni w Żelieznogorsku wrócił trzeci z feralnych satelitów. Poprzednie przetransportowano na kosmodrom 17 i 23 listopada.

Obecnie wystrzelenie rakiety nośnej Proton-M z 3 satelitami Glonass-M jest planowane na 14 grudnia 2009, choć informacje na ten temat są sprzeczne.

25 listopada przerwał funkcjonowanie jeden z satelitów systemu GLONASS znajdujących się na orbicie. W ten sposób w systemie pozostało 15 sprawnych satelitów - o 3 za mało, by zapewnić pełne pokrycie choćby terytorium samej Rosji. W najbliższym czasie ma przerwać pracę kolejny Glonass.

Normalny resurs Glonass-M wynosi według producenta 94 miesiące. Najdłużej z obecnie funkcjonujących satelitów systemu GLONASS pracuje satelita No712. Działa on od 7 grudnia 2005. Znacznie dłużej funkcjonują satelity amerykańskiego GPS. NORAD20959 działa od 10 grudnia 1990.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.