Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiGi-29K dla Indii za 1,2 mld USD

Lotnictwo wojskowe, 18 stycznia 2010

29 dodatkowych myśliwców pokładowych MiG-29K ma kosztować Indie 1,2 mld USD. Kontrakt ma zostać podpisany w bieżącym tygodniu.

Według Times of India właśnie w celu podpisania kontraktu do New Delhi przyleciała specjalna rosyjska delegacja. Warunki transakcji zostały wcześniej zatwierdzone przez indyjski Gabinet Komitetu ds. Bezpieczeństwa (Cabinet Committee on Security, CCS) z premierem Manmohanem Singhiem na czele.

29 kupowanych obecnie myśliwców pokładowych MiG-29K/KUB uzupełni 16 wcześniej zamówionych samolotów tego typu. O trwających negocjacjach pisano od kilku lat, ale trwały one dłużej niż przewidywano (Dodatkowe MiG-i 29K dla Indii). Problemy wynikały przede wszystkim ze znacznego wzrostu ceny remontu i modernizacji przez Rosjan lotniskowca INS Vikramaditya, czyli przebudowywanego krążownika lotniczego Admirał Gorszkow (kontrakt na dostawę 16 samolotów był podpisany równolegle z umową dotyczącą lotniskowca w 2004). Opóźniały się też dostawy pierwszych samolotów z pierwotnie kupionej partii (4 MiGi-29K w Indiach).

W sumie 45 MiGów-29K/KUB ma kosztować Indie 1,7 mld USD. Od lat 1960. Indie kupiły rosyjską (i sowiecką) broń za 35 mld USD. Największą transakcją był zakup 230 myśliwców Su-30MKI za ok. 8,5 mld USD. Indie uczestniczą też w programie budowy samolotu wielozadaniowego nowej generacji PAK FA (F-35 dla Indii?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.