Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dzieci na wieży kontroli lotów

Lotnictwo cywilne, 04 marca 2010

Amerykańskie władze lotnicze wszczęły śledztwo w sprawie kierowania lotami przez dzieci kontrolerów lotów na nowojorskim John F. Kennedy International Airport.

</span>Wieża kontroli lotów na lotnisku JFK / Zdjęcie: JFK Airport

W styczniu dwukrotnie dzieci kontrolerów połączyły się - pod nadzorem dorosłych - z załogami samolotów pasażerskich, lecących do i z JFK. Za pierwszym razem, 16 stycznia, był to chłopiec, który 5 razy łączył się z pilotami, za drugim razem - dzień później - dziewczynka.

Mimo, że połączenia nie doprowadziły do powstania żadnych zagrożeń dla ruchu - dzieci zostały do nich przygotowane i postępowały zgodnie z procedurami - przedstawiciele FAA, amerykańskich władz lotniczych, potraktowały te zdarzenia z dużą powagą.

Na wieżę skierowano kontrolera FAA, wszczęte zostało również śledztwo. Uznano bowiem, że incydenty nie tylko doprowadziły do złamania przepisów lotniczych, ale również stanowią zaprzeczenie zasad profesjonalizmu, co z kolei jest podstawą bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Surowość władz wynika również z faktu ujawnienia w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wielu przykładów rażącego łamania przepisów lotniczych (zobacz: Czarne skrzynki do monitoringu). Część z nich doprowadziła do poważnych wypadków, po dwuletnim okresie względnego spokoju, kiedy nie zanotowano ani jednej ofiary śmiertelnej w lotnictwie pasażerskim.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra