Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sztab 18. DZ przekazany

Infrastruktura, Wojska lądowe, 14 listopada 2023

Wczoraj, 13 listopada 2023, w Siedlcach przy ulicy Składowej odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia i przekazania do użytkowania sztabu i 3 budynków sztabowo-koszarowych 18. Dywizji Zmechanizowanej. Pierwsze nowe budynki oddano do użytku po 5 latach od sformowania dywizji. Łącznie powstanie ich kilkadziesiąt, ponieważ obecnie istniejąca infrastruktura nie pozwalała pomieścić całego potrzebnego personelu i wyposażenia.

Ostatnie nowe budynki w siedleckim kompleksie wojskowym powinny zostać oddane do użytku w 2027 / Zdjęcie: 18. DZ

Budynek sztabu Żelaznej Dywizji został wyposażony w systemy łączności, przetwarzania danych, kontroli dostępu i awaryjnego zasilania. Ma on powierzchnię użytkową ponad 12,5 tys. m². Obejmuje też infrastrukturę podziemną. Część budynku będzie miała formę niejawną, obsługiwaną przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Zabezpieczy on pracę 350 osób, a wojsko powinno przemieścić się do nowego budynku do końca tego roku.

W przypadku budynków sztabowo-koszarowych oddano dwa takie obiekty dla 18. batalionu dowodzenia i jeden dla dywizjonu artylerii samobieżnej (wciąż formowany). Zabezpieczy on pracę ok. 1100 żołnierzy. W sumie w Siedlcach dla wojska modernizowanych jest 13 budynków, a 33 są budowane od nowa i znajdują się na różnych etapach ukończenia. Będą to m.in. magazyny, stołówka, hale sportowe i miejsce odnowy biologicznej, garaże, hale remontowe. Ostatnie obiekty mają zostać oddane do użytku w 2027 (MON chce utworzyć 18. BZmot, 2023-10-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.