Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PZL-Świdnik przekazał W-3 Politechnice Rzeszowskiej

Przemysł lotniczy, 07 lutego 2024

W ramach współpracy, oficjalnie popartej umową już sprzed kilku lat, PZL-Świdnik i Politechnika Rzeszowska podejmują działania zmierzające do podniesienia efektywności i poziomu wykorzystania posiadanych zasobów naukowo-technicznych i personalnych. Przyczynia się to do edukacji przyszłych inżynierów, rozwoju wspólnych projektów, prowadzenia badań naukowych i wymiany doświadczeń.

Śmigłowiec W-3 Sokół będzie wykorzystywany na Politechnice Rzeszowskiej na zajęciach z przedmiotów poświęconych konstruowaniu i eksploatacji / Zdjęcie: PZL-Świdnik

Niedawno, 5 stycznia 2024, PZL-Świdnik przekazał Politechnice Rzeszowskiej śmigłowiec W-3 Sokół do celów dydaktycznych, co wpisuje się w realizację nowych planów uczelni, tworzącej specjalność śmigłowce na studiach na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Śmigłowiec będzie wykorzystywany na zajęciach z przedmiotów poświęconych konstruowaniu i eksploatacji, tym bardziej jest to ważne w świetle innych aktywności Politechniki Rzeszowskiej związanych z rozwojem i doskonaleniem umiejętności ukierunkowanych na obronność i przemysł obronny w ramach projektów Unii Europejskiej, w których uczelnia uczestniczy.

PZL-Świdnik, będący częścią Leonardo - europejskiej, ale o globalnym zasięgu firmy technologicznej i obronnej stwarza dodatkowe możliwości dla studentów, kadry naukowej, inżynierów i techników w zakresie poszerzania wiedzy i współpracy m. in. w przemyśle śmigłowcowym (Trzeci AW149 w Siłach Zbrojnych RP, 2023-12-15, Wystawa Lotnictwo i kosmos, 2023-08-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.