Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy Kodiak dla klienta z Polski

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 kwietnia 2024

Koncern Daher poinformował wczoraj, 22 kwietnia 2024, że podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu wystawy lotnictwa lekkiego Aero Friedrichshafen przekazał pierwszy nowy samolot Kodiak 100 Serii III dla klienta w Polsce.

/ Zdjęcie: Daher

Jego właściciela – polskiego biznesmena Mariusza Sarana – reprezentował Piotr Lasek, którego przedsiębiorstwo Plane4you specjalizuje się w pośredniczeniu w imieniu klientów w transakcjach dotyczących nowych i używanych samolotów. Jak wyjaśnił Lasek, Saran nauczył się latać 3 lata temu i wkrótce postawił sobie za cel zakup samolotu, który ułatwiłby mu wizyty u klientów i partnerów w całej Europie.

Kiedy Mariusz Saran myślał o swoich podróżach służbowych, zapragnął samolotu, którym mógłby latać sam, operując jednocześnie z wielu pasów trawiastych w Polsce. Wkrótce przekonał się o zaletach Kodiaka i początkowo chciał kupić używany samolot Kodiak 100 od Rheinland Air Service – autoryzowanego dystrybutora Dahera w Austrii i Niemczech, ale ostatecznie zdecydował się na zakup nowego samolotu, aby wykorzystać wszystkie jego zalety, łącznie z czteroletnią gwarancją obsługową – dodał Piotr Lasek.

Mariusz Saran znajdował się na pokładzie samolotu wykonującego lot dostawczy z zakładów Dahera w Sandpoint w stanie Idaho, do siedziby Rheinland Air Service w Monchengladbach w Niemczech, gdzie miało miejsce oficjalne przekazanie Kodiaka (Daher zwiększa produkcję Kodiaka, 2024-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.