Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

easyJet poszukują nowych pilotów

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 24 kwietnia 2024

Linie easyJet ogłosiły otwarcie naboru do tegorocznej edycji programu Generation easyJet Pilot Training Programme, w ramach której planują przyjęcie około 200 kandydatów na pilotów liniowych.

Podczas szkolenia w ramach programu Generation easyJet Pilot Training Programme duży nacisk ma być kładziony m. in. na umiejętności w zakresie komunikacji, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej / Zdjęcie: easyJet

Pięcioletni program rekrutacyjny skierowany jest do pilotów z niewielkim lub żadnym doświadczeniem, a jego efektem ma być pozyskanie przez przewoźnika do 2028 łącznie ponad 1000 wykwalifikowanych drugich pilotów samolotów rodziny Airbus A320.

Program ma umożliwić początkującym pilotom przejście od naziemnego szkolenia teoretycznego do szkolenia na symulatorze lotu w ciągu mniej niż 2 lat. Naziemne szkolenie teoretyczne ma być prowadzone w jednej z europejskich akademii lotniczych CAE, zlokalizowanych m. in. w Brukseli, Madrycie i na lotnisku Londyn-Gatwick. Po opanowaniu pilotażu lekkich samolotów, kursanci mają przejść szkolenie na symulatorach lotu samolotów pasażerskich w centrach szkoleniowych CAE w Mediolanie i Londynie-Gatwick, a po jego ukończeniu będą mogli rozpocząć karierę w charakterze drugiego pilota w easyJet.

Aby ubiegać się o udział w Generation easyJet Pilot Training Programme, w momencie rozpoczęcia szkolenia kandydaci na pilotów muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat i muszą przedstawić zaświadczenia potwierdzające, że zdali egzaminy w szkole średniej z co najmniej 5 przedmiotów (w tym matematyki, angielskiego i przedmiotu ścisłego) na poziomie C lub wyższym. Konieczne jest też posiadanie prawa do pracy z nieograniczonym dostępem na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, minimalny wzrost 157 cm (wynikający z wymagań kabiny załogi Airbusa) i zdolność do uzyskania orzeczenia lekarskiego klasy 1 EASA lub CAA. Nie są natomiast wymagane żadne wyższe kwalifikacje ani stopnie naukowe. Do udziału w programie można aplikować poprzez stronę internetową CAE.

Na początku kwietnia 2024 linie easyJet uruchomiły internetowy test oceniający niektóre kluczowe umiejętności wymagane do zostania pilotem w liniach lotniczych, gdyż jak wykazały przeprowadzone badania, 50% Brytyjczyków nie wie, jakie kwalifikacje są potrzebne, aby zostać pilotem samolotu pasażerskiego. 

Ponieważ wciąż tylko około 6% pilotów na całym świecie to kobiety, easyJet koncentrują się na bezpośredniej walce z nierównowagą płci w całej branży poprzez kampanie rekrutacyjne, programy wizyt w szkołach i Letnią Szkołę Lotniczą. Dzięki tym wysiłkom 7,5% pilotów easyJet w Wielkiej Brytanii to kobiety (dla porównania brytyjska średnia wynosi 6,5%). Wśród około 300 pilotek zatrudnianych przez te linie lotnicze, 99 z nich lata w randze I pilota.

easyJet dysponują flotą złożoną z ponad 300 samolotów rodziny Airbus A320, wykonujących loty na prawie 1000 trasach do ponad 155 lotnisk w 35 krajach. W ubiegłym roku przewiozły one ponad 82 mln pasażerów. Ponad 300 mln Europejczyków mieszka w odległości 1 godziny jazdy od lotniska obsługiwanego przez easyJet (easyJet testuje wodorowe tankowanie, 2024-04-17, Letnia Szkoła Lotnicza easyJet , 2023-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.