Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chunmoo oferowane Malezji

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, 14 maja 2024

Hanwha Aerospace podpisała porozumienie z malezyjskim przedsiębiorstwem inwestycyjnym Widad Business Group. Nawiązana współpraca ma zwiększyć szanse Koreańczyków w postępowaniu konkurencyjnym na systemy artylerii rakietowej dla malezyjskich sił zbrojnych, oferując zestawy K239 Chunmoo. Do podpisania porozumienia doszło podczas targów Defence Service Asia w Luala Lumpur.

Malezja poszukuje następcy brazylijskich systemów rakietowych Astros II. Jedną z ofert mają być zestawy K239 Chunmoo / Zdjęcie: Hanwha Aerospace

Malezja poszukuje dostawcy 36 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, które zastąpią eksploatowane brazylijskie systemy Astros II. Malezyjczycy zakupili te systemy w dwóch transzach po 18 systemów na początku lat 2000. Przewiduje się, że oferty na następcę tych systemów zostaną złożone w drugim kwartale 2025 a kontrakt zostanie podpisany w 2026. Według pojawiających się informacji o zwycięstwo walczą nie tylko Koreańczycy z K239, lecz także Amerykanie z systemem HIMARS i Brazylijczycy z nowszą wersją systemu Astros.

Artyleria rakietowa to nie jedyny obszar potencjalnej współpracy Seulu i Kuala Lumpur. Targi DSA wizytował minister południowokoreańskiej DAPA Seok Jong-gun, który spotkał się z ministrem obrony Malezji Mohamedem Khaledem Nordinem. Ministrowie rozmawiali m.in. o postępach w realizacji zamówienia Malezji z maja ub. r. kiedy zamówiła ona 18 lekkich samolotów szkolno-bojowych FA-50 Block 20. Dyskutowano też o współpracy w zakresie systemów obrony powietrznej KM-SAM (Tureckie ppk Karaok dla Malezji w 2026, 2024-05-13, Druga umowa na Homary-K, 2024-04-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.