Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Napęd dla ASEV wybrany

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 04 czerwca 2024

Japonia w programie budowy niszczycieli Aegis System Equipped Vessel (ASEV) wskazała Rolls-Royce na dostawcę napędu tych okrętów. Opierać się on będzie o dwie hybrydowe, elektrohydrauliczne turbiny gazowe MT30.

Turbiny gazowe typu MT30 są już używane na japońskich fregatach typu Mogami / Ilustracja: Rolls-Royce

Napęd tego typu ma spełniać wymogi Japońskich Morskich Sił Samoobrony (JMSDF) m.in. w zakresie osiąganej prędkości maksymalnej. Ma także wymagać znacznie mniej prac przy obsłudze technicznej i pozwoli ograniczyć załogę. Budowa, montaż i testy turbin mają być w gestii Kawasaki Heavy Industries, które przygotuje napędy w kompaktowym pakiecie do montażu i przeprowadzi testy.

Turbiny gazowe typu MT30 są już znane japońskim marynarzom. Zdążyły już trafić na wdrażane do służby fregaty typu Mogami. Teraz wiadomo, że znajdą się również na dwóch niszczycielach ASEV. Jednostki te mają być dużymi okrętami (zbliżającymi się do rozmiarów krążownika) o silnym uzbrojeniu, bogatym zestawie sensorów . Projektowane są w odpowiedzi na zagrożenie pociskami balistycznymi ze strony ChRL i KRLD (JS Mogami dostarczona, 2022-05-01, Rekordowy budżet obronny Japonii, 2023-12-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.