Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Irańska fregata przewróciła się w porcie

Wypadki, Marynarka wojenna, 07 lipca 2024

Przy nabrzeżu w rejonie doków remontowych w porcie Bandar Abbas przewróciła się na bok lekka fregata Sahand (numer burtowy 74) projektu Mowj irańskiej marynarki wojennej (Irańska fregata Sahand przekazana flocie, 2018-12-02). Do zdarzenia doszło na skutek przedostania się wody do zbiorników okrętu podczas planowych prac serwisowych i remontowych. Ponieważ wypadek miał miejsce na płytkiej wodzie w pobliżu pirsu, podejmowane są działania mające na celu przywrócenie normalnej pozycji i pływalności okrętu.

Lekka fregata Sahand projektu Mowj leżąca na boku przy pirsie portu w Bandar Abbas. W pobliżu, na brzegu Cieśniny Ormuz, znajduje się główna baza floty irańskiej / Zdjęcie: via X

Prawdopodobnie nie doszło do poważnych uszkodzeń jednostki. Po podniesieniu będzie ona jednak musiała przejść dodatkowe prace naprawcze. Jeśli uszkodzeniu uległo wyposażenie elektroniczne potrzebne naprawy mogą okazać się kosztowne i czasochłonne.

To już drugi podobny wypadek fregaty projektu Mowj. W 2018 na Morzu Kaspijskim po uderzeniu w falochron w pobliżu swojej bazy w Bandar Anzeli przewrócił się i zatonął okręt Damavand (Zatonęła irańska fregata Damavand, 2018-01-21). Tej jednostki nie udało się przywrócić do służby (Fregata IRINS Deylaman w linii, 2023-11-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.