Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Trzysetny AW139

Lotnictwo cywilne, 25 maja 2010

Włoska straż przybrzeżna otrzymała wczoraj śmigłowiec ratowniczy AW139. Jest to 300. maszyna tego typu, wyprodukowana przez AgustaWestland.

AW139 w wersji SAR został wyposażony m.in. w systemy obserwacji termalnej, radar pokładowy, wyciągarkę, głośniki, tratwy ratunkowe. Po wypełnieniu pływaków, może również awaryjnie lądować na wodzie / Zdjęcie: AgustaWestland

Włoska straż przybrzeżna zamówiła 4 śmigłowce AW139 w wersji SAR. Przekazanie pierwszego egzemplarza odbyło się wczoraj, w zakładach koncernu w Vergiate. Kolejne zostaną dostarczone w ciągu najbliższych miesięcy.

Śmigłowce w wersji poszukiwawczo-ratowniczej cieszą się dużą popularnością. Służą już dla służb morskich m.in. Hiszpanii, Japonii, Korei Południowej i Australii. Został również zamówiony - do tych samych celów - przez Trynidad i Tobago, Malezję oraz Cypr.

Śmigłowiec był jednocześnie 300. egz. tego modelu, wyprodukowanym przez AgustaWestland. Dodajmy, że kadłuby tych maszyn są budowane w zakładach w Świdniku (zobacz: Tysięczny kadłub z PZL-Świdnik).

Portfel zamówień na AW139 liczy obecnie ok. 160 śmigłowców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.