Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord tureckiego eksportu

Przemysł zbrojeniowy, 24 czerwca 2010

W ubiegłym roku wartość tureckiego eksportu uzbrojenia wyniosła równowartość 669 mln USD. Obroty całego sektora zbrojeniowego pozostały stabilne i osiągnęły 2,32 mld USD.

</span></span>Jednym z tureckich hitów eksportowych są gąsienicowe transportery rodziny M113. ZEA i Malezja otrzymały już 347 wozów ACV-300. Ta ostatnia zamierza zakupić 48 kolejnych. W ubiegłym zaś roku producent, zakłady FNSS, zmodernizowały dla Filipin 6 M113 do wariantu ACV-300. Koszt tego przedsięwzięcia to nieco ponad 2 mln USD / Zdjęcie: MO Filipin

Dane o wielkości tureckiego eksportu specjalnego przedstawiło stowarzyszenie producentów przemysłu Obronnego SaSad. Wynika z nich, że eksport rośnie stale od kilku lat, od 331 mln w 2003, do 576 mln USD w 2008.

Największe zlecenia realizują Otokar (zobacz również: Pojazdy Otokara w Polsce), FNSS, BMC, MAN Turkey, Mercedes-Benz Turkey i Nurol.

Turecki przemysł obronny ma szansę na rekordowe zamówienie. Obecnie finalizowany jest kontrakt na dostawę 257 transporterów rodziny Pars dla Malezji. O ile montaż i dostawy części podzespołów będą zlecone miejscowym przedsiębiorstwom, Turcy liczą na eksport o wartości ponad 500 mln USD (zobacz: Pars górą, Rosomak bez szans?).

Wzrost tureckiego eksportu związany jest również z realizacją umów offsetowych. Ankara nadal bowiem więcej importuje, niż sprzedaje. Tylko w 2008 zawarła porozumienia z zagranicznymi dostawcami o wartości 1,5 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.