Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zwiększenie produkcji A320

Lotnictwo cywilne, 02 sierpnia 2010

Zarząd Airbusa poinformował o planowanym zwiększeniu tempa produkcji samolotów rodziny A320, ostatecznie do 40 egz. miesięcznie, na początku 2012.

</span>Zdjęcie: Airbus

Decyzja związana jest ze wzrostem nowych zamówień, co jest objawem wychodzenia sektora lotniczego z kryzysu (zobacz: Udane Farnborough).

Przed załamaniem gospodarczym zakłady Airbusa były zdolne montować co miesiąc 36 samolotów wąskokadłubowych. Na czas kryzysu zmniejszono tę liczbę do 34, by na początku bieżącego roku ponownie zdecydować się na powrót do poprzedniej wartości. Realne zwiększenie produkcji nastąpi jednak dopiero pod koniec 2010 (zobacz: Więcej A320).

Zarząd zdecydował jednak w ostatnich dniach lipca, że będzie to niewystarczające, by sprostać postkryzysowym żądaniom rynku. Możliwości linii montażowych mają nadal rosnąć, przez 38 egz. miesięcznie, od sierpnia 2011, po 40 egz., w pierwszym kwartale 2012.

Gdyby udało się zrealizować ten cel, producent byłby w stanie dostarczyć już za dwa lata nawet 480 egz. swoich najmniejszych i najbardziej popularnych samolotów. W rekordowym, ubiegłym roku odbiorcy otrzymali 402 maszyny rodziny Airbus 320. Portfel zamówień na nie wynosi obecnie ponad 2200 egz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra