Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe wyposażenie brytyjskich żołnierzy

Wojska lądowe, 13 sierpnia 2010

Brytyjczycy ujawnili nowy zestaw wyposażenia osobistego żołnierzy Personal Equipment and Common Operational Clothing (PECOC). Może on trafić on do jednostek w 2012.

</span>Wczoraj, dziś i jutro brytyjskich piechurów. Od prawej, wyposażenie z 2005, z hełmem Mk6, w środku obecnie stosowane z hełmem Mk7, wreszcie z lewej projektowany zestaw z hełmem nowego typu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Nowy zestaw rozwijany jest przez zespół ds. wyposażenia osobistego żołnierzy, Defence Equipment and Support's Personal Combat Equipment (PCE) Team. Wykorzystali oni zupełnie nowe elementy, jak hełm, i istniejące już rozwiązania, w tym stosowany obecnie wzór munduru oraz kamizelkę kuloodporną (zobacz: Zmiana barw żołnierzy JKM, Nowa kamizelka i hełm Brytyjczyków).

Przy projektowaniu PECOC wykorzystano najnowsze materiały, wzięto również pod uwagę oceny żołnierzy, służących w Afganistanie.

Podstawowym celem był osiągnięcie wygody oraz zmniejszenia masy zestawu. Temu ostatniemu ma służyć oferowanie modułowych rozwiązań. W zależności od rodzaju misji żołnierze mogą np. wzmocnić kamizelkę odłamkoodporną wkładkami kuloodpornymi albo wybierać między plecakami różnej wielkości.

Wkrótce rozpoczną się testy polowe. Już w styczniu przyszłego roku powinny być znane pierwsze oceny. Jeżeli będą pozytywne, pierwsze zestawy trafią do żołnierzy w Afganistanie w 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.