Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe wyposażenie brytyjskich żołnierzy

Wojska lądowe, 13 sierpnia 2010

Brytyjczycy ujawnili nowy zestaw wyposażenia osobistego żołnierzy Personal Equipment and Common Operational Clothing (PECOC). Może on trafić on do jednostek w 2012.

</span>Wczoraj, dziś i jutro brytyjskich piechurów. Od prawej, wyposażenie z 2005, z hełmem Mk6, w środku obecnie stosowane z hełmem Mk7, wreszcie z lewej projektowany zestaw z hełmem nowego typu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Nowy zestaw rozwijany jest przez zespół ds. wyposażenia osobistego żołnierzy, Defence Equipment and Support's Personal Combat Equipment (PCE) Team. Wykorzystali oni zupełnie nowe elementy, jak hełm, i istniejące już rozwiązania, w tym stosowany obecnie wzór munduru oraz kamizelkę kuloodporną (zobacz: Zmiana barw żołnierzy JKM, Nowa kamizelka i hełm Brytyjczyków).

Przy projektowaniu PECOC wykorzystano najnowsze materiały, wzięto również pod uwagę oceny żołnierzy, służących w Afganistanie.

Podstawowym celem był osiągnięcie wygody oraz zmniejszenia masy zestawu. Temu ostatniemu ma służyć oferowanie modułowych rozwiązań. W zależności od rodzaju misji żołnierze mogą np. wzmocnić kamizelkę odłamkoodporną wkładkami kuloodpornymi albo wybierać między plecakami różnej wielkości.

Wkrótce rozpoczną się testy polowe. Już w styczniu przyszłego roku powinny być znane pierwsze oceny. Jeżeli będą pozytywne, pierwsze zestawy trafią do żołnierzy w Afganistanie w 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.