Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gates do 2011

Strategia i polityka, 17 sierpnia 2010

Robert Gates, amerykański sekretarz obrony zapowiedział odejście ze stanowiska w 2011, w roku poprzedzającym wybory prezydenckie.

</span>Gates przez większość zawodowego życia związany był z CIA. Został jej szefem i Dyrektorem Centrali Wywiadu, nadzorującym prace wszystkich państwowych służb wywiadowczych. W 2006 został szefem resortu obrony / Zdjęcie: DO USA

Gates objął stanowisko sekretarza obrony w listopadzie 2006, zastępując zdymisjonowanego Donalda Rumsfelda. Po wygraniu wyborów prezydenckich w 2008 przez demokratę Baracka Obamę, związany z republikanami Gates pozostał na stanowisku. Oficjalnym powodem było kontynuowanie działań w Iraku i Afganistanie.

Miał pozostać na stanowisku przez rok, do czasu wdrożenia swojego następcy. Gates nie poruszał jednak później tej kwestii. Nadzorował i nadzoruje największe operacje resortu: wycofywanie wojsk i sprzętu z Iraku, wzmocnienie kontyngentu w Afganistanie oraz patronuje programowi cięć budżetowych (zobacz np.: Zaciąg do Afganistanu, Likwidacja USJFCOM).

Dopiero wczoraj, w wywiadzie dla magazynu Foreign Policy stwierdził, że odejdzie ze stanowiska w przyszłym roku. Argumentował, że do tego czasu uda się sfinalizować najważniejsze przedsięwzięcia. Z drugiej strony chce uniknąć kampanii wyborczej, która zakończy się w 2012.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.