Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzecie zamówienie na Nemo

Przemysł zbrojeniowy, 03 września 2010

Nemo, bezzałogowa wieża z moździerzem kalibru 120 mm, produkcji fińskiej Patrii, została wybrana jako uzbrojenie części transporterów LAV II, prawdopodobnie na zlecenie Arabii Saudyjskiej.

</span>Nemo jest jednolufową wersją wieży Amos, wykorzystywaną już przez wojska lądowe Finlandii. Nemo natomiast została zamówiona przez Słowenię i marynarkę wojenną Zjednoczonych Emiratów Arabskich / Zdjęcie: Partia

W lakonicznym oświadczeniu Partii, poinformowano, że wieża Nemo została wybrana jako uzbrojenie dla transporterów LAV II, produkowanych przez General Dynamics Land Systems - Canada, w programie eksportowym USA. Nie ujawniono, kto będzie finalnym odbiorcą, ani żadnych szczegółów, dotyczących ilości zamówionych egz. lub wartości kontraktu.

Poinformowano jedynie, że Partia zawarła w sprawie wież wstępne porozumienie o współpracy z duńską Mecar S.A. Przedsiębiorstwo to jest producentem amunicji i opracowało już specjalne pociski do moździerzy AMOS. Ich lufy zostały zaprojektowane do większych ciśnień gazów prochowych, przez co udało się uzyskać większy zasięg (do ponad 9 km) i precyzję, niż w przypadku standardowych zestawów kalibru 120 mm.

Biorąc jednak pod uwagę ostatnio przygotowywane lub zawarte przez USA transakcje eksportowe, dotyczące transporterów LAV II - a więc lżejszych i gorzej chronionych niż najnowsze wersje kanadyjskiego transportera - staje się jasnym, że w zasadzie jedynym odbiorcą wież Nemo może być Arabia Saudyjska.

Kraj zakupił w USA pakiet uzbrojenia, w skład którego weszło 724 transportery LAV II o wartości 2,2 mld USD. Pojazdy trafią do jednostek Saudyjskiej Gwardii Narodowej (SANG). Pod koniec ubiegłego roku GDLS-C otrzymała bezpośrednie zlecenie Pentagonu na wykonanie tego zamówienia (zobacz: Transportery LAV dla Arabii Saudyjskiej).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.