Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Meksyk kupił EC 725

21 września 2010

Ministerstwo obrony narodowej Meksyku kupiło 6 kolejnych śmigłowców Eurocopter EC 725. W ten sposób zamówienie wzrosło do 12 Super Cougarów.

Pierwotny kontrakt między MON (SEDENA) Meksyku a Eurocopterem został zawarty w marcu 2009 (Meksyk zamówił 6 Cougarów, 2009-03-11). Nie wiadomo oficjalnie, jaka była jego wartość. Szacuje się 6 EC 725 kosztuje ok. 300 mln USD. Po podpisaniu nowego kontraktu, wartość zamówienia podwoiła się.

Kontrakt poza dostawą śmigłowców zawiera 24-miesięczne wsparcie logistyczne, specjalistyczne wyposażenie, szkolenie załóg i obsług, dostarczanie aktualizowanej dokumentacji przez 5 lat oraz wsparcie techniczne przez 5 lat.

Dostawy zamówionych przez Meksyk śmigłowców EC 725 Super Cougar mają rozpocząć się w drugim kwartale 2011. Maszyny mają być wykorzystywane do walki z narkobiznesem, przewozu ludzi i towarów oraz innych zadań policyjnych.

Eurocopter kontroluje około połowy rynku śmigłowców w regionie. Zajmująca się ich serwisem od 1982 spółka Eurocopter de Mexico ma siedzibę w Mexico City. Spółka szkoli też pilotów i mechaników. W Ameryce Łacińskiej lata ok. 350 śmigłowców Eurocoptera.

Meksyk wcześniej zamówił inny wyrób koncernu EADS (Eurocopter jest jego częścią) - 5 samolotów transportowych C295M (C295 dla Meksyku, 2010-06-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra