Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjska zgoda na sprzedaż Mi-17

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 30 września 2010

Według oświadczenia amerykańskiej Defense Technology (DTI), Rosja zgodziła się na sprzedaż 21 śmigłowców Mi-17. Po doposażeniu przez DTI, zostaną dostarczone do Afganistanu.

Jeden z kilkudziesięciu śmigłowców rodziny Mi-8/17 korpusu lotnictwa narodowej armii afgańskiej (ANAAC) / Zdjęcie: US Army

W ramach rozbudowy sił zbrojnych Afganistanu, Amerykanie zamierzają do 2015 dostarczyć 58 śmigłowców wielozadaniowych Mi-17W-5. Powinny one, wraz z dotychczas posiadanymi egzemplarzami, umożliwić wykonywanie zadań transportowych, desantowych czy medycznych, dla jednostek rządowych.

Mimo, że wybór rosyjskiej konstrukcji spotkał się z poważnym oporem części kongresmanów (Krytyka zakupów Mi-17, 2010-06-22), Amerykanie nie mają wyboru. Śmigłowce te są użytkowane przez Afgańczyków od lat, są również tańsze od ich amerykańskich odpowiedników.

Ze względu jednak na to, że Waszyngton jest dysponentem środków finansowych, cała transakcja zlecana jest przez US Navy (Mi-17 w przetargu afgańskim, 2010-07-05). Przetarg na 21 śmigłowców ma rozpocząć się w październiku.

Amerykańska DTI już w ubiegłym roku stała się pośrednikiem w dostawie czterech Mi-17W-5 dla ANAAC, zakupując maszyny cywilne w Rosji i modernizując je, zgodnie z wymogami użytkownika.

Obecnie ma nadzieję na wygranie kolejnego, większego przetargu. Pośrednik deklaruje, że w ciągu ostatniego roku uzyskał wszelkie wymagane zgody na eksport śmigłowców od władz Rosji, również jej ministerstwa obrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.