Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kobiety na amerykańskich OP od 2011

Marynarka wojenna, 22 października 2010

W grudniu 2011 na pokładach 4 amerykańskich okrętów atomowych, rozpocznie służbę 24 kobiet-oficerów marynarki wojennej. Po raz pierwszy w historii US Navy.

Ray Mabus, wiceminister obrony ds. marynarki wojennej, wśród studentek akademii morskiej w Annapolis. Mabus był inicjatorem umieszczenia kobiet na pokładach okrętów podwodnych / Zdjecie: US Navy

Pentagon zniósł zakaz służby kobiet na okrętach podwodnych w kwietniu bieżącego roku (zobacz: Pierwsze kobiety na pokładach OP). Wtedy ustalono, że pierwsze z nich trafią do wybranych, czterech jednostek.

Będą to atomowe okręty strategiczne typu Ohio. Dwa z nich, USS Maine i USS Wyoming nadal są uzbrojone w pociski balistyczne Trident II. Druga para - USS Georgia i USS Ohio - zostały przebudowane na nosiciele pocisków samosterujących Tomahawk.

Według przedstawicieli US Navy, zakończono proces wyboru pierwszych 24 kandydatek. Wszystkie są już oficerami marynarki wojennej. Rozpoczęły już one 15-miesięczny okres szkolenia podstawowego na OP. Ich tożsamości na razie nie ujawniono.

Wszystkie zgłoszą się do przydzielonych jednostek w grudniu przyszłego roku. Zostaną przydzielone po trzy, do każdej z dwóch zmian załóg 4 okrętów. Z każdej trójki, dwie wejdą w skład podstawowej załogi, trzecia będzie oficerem rezerwowym.

Kobiety zostały dopuszczone do służby na okrętach pomocniczych US Navy w 1973. 20 lat później zostały skierowane do jednostek bojowych. Okręty podwodne były ostatnimi, z wyłącznie męską załogą. Obecnie stanowią 16% stanu US Navy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.