Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Simbad-RC w 2010

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2010

Przedstawiciele MBDA poinformowali, że do końca bieżącego roku powstanie prototyp lekkiej, morskiej wyrzutni przeciwlotniczej Simbad-RC.

Stary zestaw Simbad obsługiwany jest bezpośrednio przez marynarza...

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku, w czasie Singapore Air Show, MBDA przedstawiła zestaw obrony bezpośredniej Simbad-RC, oparty o pociski przeciwlotnicze Mistral (zobacz: Nowy Simbad).

Stary zestaw cieszył się dużą popularnością i został zainstalowany na pokładach kilkudziesięciu okrętów wojennych różnych państw. By móc zagospodarować ten rynek, władze MBDA zdecydowały się na stworzenie nowej, zdalnie sterowanej wersji systemu.

Simbad-RC będzie kontrolowany przez operatora, który zajmuje stanowisko wewnątrz okrętu, co pozwala na wyeliminowanie wpływu pogody. Konsola kierowania pozwala na jednoczesne operowanie dwoma wyrzutniami, co przyczynia się do zmniejszenia załogi.

...nowy będzie zdalnie kierowany przez operatora z wnętrza okrętu / Zdjęcie i rysunek: MBDA

Według informacji producenta, pod koniec lata rozpoczął się proces montażu prototypu zestawu. Do końca roku mają zostać przeprowadzone pierwsze strzelania na lądzie. W przyszłym roku Simbad-RC zostanie poddany próbom morskim, na pokładzie zagranicznego okrętu wojennego. Może to świadczyć o finalizowaniu pierwszego, potencjalnego kontraktu eksportowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.