Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Simbad-RC w 2010

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 października 2010

Przedstawiciele MBDA poinformowali, że do końca bieżącego roku powstanie prototyp lekkiej, morskiej wyrzutni przeciwlotniczej Simbad-RC.

Stary zestaw Simbad obsługiwany jest bezpośrednio przez marynarza...

Przypomnijmy, że w lutym bieżącego roku, w czasie Singapore Air Show, MBDA przedstawiła zestaw obrony bezpośredniej Simbad-RC, oparty o pociski przeciwlotnicze Mistral (zobacz: Nowy Simbad).

Stary zestaw cieszył się dużą popularnością i został zainstalowany na pokładach kilkudziesięciu okrętów wojennych różnych państw. By móc zagospodarować ten rynek, władze MBDA zdecydowały się na stworzenie nowej, zdalnie sterowanej wersji systemu.

Simbad-RC będzie kontrolowany przez operatora, który zajmuje stanowisko wewnątrz okrętu, co pozwala na wyeliminowanie wpływu pogody. Konsola kierowania pozwala na jednoczesne operowanie dwoma wyrzutniami, co przyczynia się do zmniejszenia załogi.

...nowy będzie zdalnie kierowany przez operatora z wnętrza okrętu / Zdjęcie i rysunek: MBDA

Według informacji producenta, pod koniec lata rozpoczął się proces montażu prototypu zestawu. Do końca roku mają zostać przeprowadzone pierwsze strzelania na lądzie. W przyszłym roku Simbad-RC zostanie poddany próbom morskim, na pokładzie zagranicznego okrętu wojennego. Może to świadczyć o finalizowaniu pierwszego, potencjalnego kontraktu eksportowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra