Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgierskie MaxxPro

Wojska lądowe, 27 stycznia 2011

Węgierski kontyngent w Afganistanie otrzymał już wszystkie z 19 wypożyczonych przez USA samochodów patrolowych typu MaxxPro. Zostaną zwrócone po zakończeniu misji w tym kraju.

Węgierskie MRAP-y otrzymały już uzbrojenie, wykorzystywane przez żołnierzy tego kraju / Zdjęcie: MO Węgier

Pierwszych 10 samochodów MaxxPro Amerykanie przekazali żołnierzom węgierskiego kontyngentu pod koniec 2010. Informacji tej udzielił minister obrony, Csaba Hende 19 grudnia. Od połowy stycznia dołączyły do nich kolejne pojazdy.

Na mocy porozumienia między obu krajami, Amerykanie zobowiązali się przekazać Węgrom łącznie 19 samochodów patrolowych MaxxPro oraz 46 samochodów Humvee. Nowi użytkownicy zapłacą jedynie za paliwo. Jednostki US Army zapewnią serwis i naprawy. Przeprowadzono już niezbędne szkolenia.

MaxxPro nie są jedynymi, ani pierwszymi samochodami klasy MRAP węgierskiego kontyngentu. Od ubiegłego roku działają tam trzy Cougary, zamówione w 2009 za 1,3 mln USD (zobacz: Cougary dla Węgrów). Działają one w składzie partoli saperskich, których podstawowym zadaniem jest zabezpieczenie konwojów.

Węgierski kontyngent w Afganistanie liczy obecnie ok. 560 żołnierzy. Budapeszt zamierza w przyszłym roku wzmocnić go komponentem lotniczym - śmigłowcami Mi-17.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra